VÁROSUNK

IMG 20190507 133833

A Nemes Tihamér Nemzetközi Középiskolai Tanulmányi Versenyhez csatlakozva a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) és az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (ISzE) Logo programozási versenyt hirdet 1998 óta minden évben.

 

Iskolánk tavaly indított tanulókat először ezen a háromfordulós versenyen. „Programozóink” (Dózsa Kincső, Horváth Lilla, Bali Bálint és Péterffy Zoltán) bejutottak a regionális fordulóba, innen pedig Bálintot és Zolit hívták meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karán rendezett országos döntőbe.

 

Idén ugyanez a csapat egy korosztállyal feljebb (7-8. évfolyam) készült a versenyre, és ismét mind a négyen bekerültek a regionális fordulóba. Bálint technikai gondok miatt vesztett ugyan pontokat az iskolai forduló során, a regionális fordulóban már nem hibázott: maximális pontszámot elérve az 1. helyen végzett, és jutott tovább az országos döntőbe.

 

2019. április 6-án, Budapesten mérték össze tudásukat a 7-8. évfolyam legjobbjai a 3 órás döntőben, ahol Bálint (aki az iskolai fordulóban mentési gondok miatt 7 pontos hátrányt „gyűjtött össze”) kiváló versenyzéssel a 12. helyezést érte el.

Figyelembe véve, hogy tavaly az országos döntőt „csak” az 59. helyen zárta, mind a négy gyermek nagy reményekkel várhatja a következő évet, ahol mostani korosztályukban, de akkor már két év tapasztalattal szállhatnak versenybe.

 

Felkészítő tanár: Tamasián Péter

 

A programozás iránt érdeklődők megnézhetik a versenyfeladatokat a https://logo.inf.elte.hu oldalon (csak erős idegzetűeknek!)

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.