VÁROSUNK

IMG 20190515 094003

Intézményünkben a kertművelés irányába több kezdeményezésünk is volt az elmúlt évek alatt. Cserepekben nevelgetünk növényeket és a kert mellett sikerül néhány növényt - dísztököt, kukoricát és esetleg babot- termeszteni.

 

Tanulóink az udvarból ástak fel egy darabkát, és ültettek bele növényeket. Mivel kicsi az udvarunk, és a talaj sem megfelelő, így csak próbálkozás volt, a valódi kertészkedésig nem jutottunk el. A kertészkedés alapjainak a tapasztalati úton való kialakítása rengeteg lehetőséget rejt magában, emiatt kezdtünk ezzel mélyrehatóbban foglalkozni és az Agrárminisztérium támogatásával indult országos iskolakert –fejlesztési programba nyújtottuk be pályáztunk és sikeresen pályáztunk.

 

Úgy gondoljuk tanulónak nagyon hasznos, jót tesz a kertészkedés alapjaival a megismerkedés. Jelenleg a kert kialakításánál tartunk: elkészítettük a magaságyásokat, amelyekbe ma szerettünk volna beleültetni palántát, illetve a korábban felásott kiskertet dombágyássá alakítjuk, de jelenleg a megkezdett munkának az időjárás egyáltalán nem kedvez. Az elmaradt programokról a későbbiekben hírt adunk.

 

A mai napi programunk, amelynek a keretében bemutatjuk a kertünket:

 

Közös ültetés
Kérdések és válaszok
„Tapiösvény” felavatása óvodásokkal
Ünnepélyes kertnévadó
Játékos növényhatározó

 

Sajnos a szakadó esőben csak a névadó történt meg a mai napon. Tanulóink által beérkezett javaslatok alapján a HÉTSZÍNKERT nevet adtuk iskolakertünknek. A „Tapiösvény” kialakítása elkezdődött, várja a tanulókat, hogy ki tudják próbálni. Ezt még majd folytatjuk, ha megfelelő lesz az idő.

 

A résztvevő felnőttek közül, Nagyné Virág Melinda nagyszülő a Mátrából hozott kb 30 cm-es kis fenyőjét ajánlotta fel a kertünkbe, amelyet, ahogy az idő engedi el fogunk ültetni. Ezúton is nagyon köszönjük mindenkinek, aki itt volt, hogy a szakadó eső ellenére is eljött és így is ünnepélyesebbé tette ezt a napot.

 

Terveink a jövőre nézve: működtetjük és majd bővítjük a kertünket. A működtetése elsősorban az intézmény szervezeti keretei között tartott délutáni programok keretében történik. Erre kidolgozunk egy programot, és az ezt a programot választó csoportok rendszeresen végzik majd a kerti tevékenységeket a programterv ajánlásai alapján. Bízunk benne, hogy évről-évre egyre több tanuló dolgozik majd a kertünkben, majd a megtermelt zöldségeket a konyhai munkák során használják fel.

 

Az iskolakert fejlesztését az Országos Iskolakert-fejlesztési Program, Iskolakert Alapozó Alprogram tette lehetővé 2019-ben, a szükséges eszközök biztosításával és szakmai segítségnyújtással.

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.