VÁROSUNK

IMG 2319

Ma délután ülésezett Marcali Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Városházán. 15 napirendet tárgyaltak a képviselők. Elsőként Beke Mária, r. őrnagy, mb. kapitányságvezető adott tájékoztatást a közrend és közbiztonság helyzetéről.

 

 

Eredményes évet zárt a rendőrség a statisztikai adatok szerint. A Marcali Járás önkormányzatai is jónak értékelték - a kiküldött kérdőíveken adott értékelésük alapján -, a Marcali kapitányság munkáját. Tovább javult a felderítési mutató, és csökkent az elkövetett bűncselekmények száma. A kapitánykisasszony megköszönte a kiváló együttműködést a társszervekkel, az önkormányzattal, városrendészettel.

 

IMG 2323

A testület megköszönte a rendőrség munkáját. Képviselői kérdésre a jelenlévő megyei főkapitány Molnár Gábor ezredes úr, elmondta, hogy valóban méltatlan körülmények között szolgálnak a Marcali kapitányság rendőrei, mindenki azon dolgozik, hogy ebben változás történjen. Köszönetét fejezte ki Dr. Sütő László polgármester úrnak és Móring József Attila képviselő úrnak az egész éves segítségükért.

 

Elfogadták Marcali Város hosszú távú sportkoncepcióját. Polgármester úr elmondta, hogy a város folytatni kívánja azt a gyakorlatot, hogy költségvetési évenként több mint 30 Mft -al támogatja a sportegyesületeket. Kiemelten támogatja az utánpótlást, fiúk esetében a labdarúgást és a kosárlabdát, a lányok esetében a kézilabdát, valamit bekerült a kiemelten támogatott sportágak közé az úszás. Azért is fontosnak tartja a polgármester úr a támogatást, mert ha a Gimnázium újra indítana sportosztályt, valószínűleg növelni lehetne a gyereklétszámot az intézményben, ahogyan ez már a korábbi években már megvalósult.

 

Elmondta a polgármester úr, hogy a sport támogatás része, hogy a Város üzemelteti a sportlétesítményeket, és a szakosztályoknak nem kell bérleti díjat fizetnie.

 

A képviselő-testület elfogadta a koncepciót és egyetértett azzal, hogy a Kozma Andor utcai sporttelep felújítását az atlétikai sportágak, valamint a tömegsport érdekében mielőbb el kell végezni. A koncepció is ezt támasztja alá, a labdarúgást a Sport utcai létesítménybe kell költöztetni, és a Kozma Andor utcában a tömegsport, az íjászat és az atlétika lenne otthon.

 

Előterjesztés hangzott el a Marcali 081/5 hrsz.-ú ingatlan megvásárlásáról. A telek a Marcali és Térsége Közszolgálatató Nonprofit Kft. Cserhátpuszta-i hulladékkezelője mellett van. A cél, hogy egy jelentős, a fejlesztéshez szükséges területtel rendelkezzen a Kft.

 

Előterjesztést fogadtak el a képviselők a Zenélő Gyermekek Alapítvány támogatásáról. Marcali 800 ezer forinttal járul hozzá a Künzelsau -i zeneiskolások városunkban történő vendéglátásához. Megköszönték a fogadószülőknek a gyerekek elhelyezését.

 

Támogatták az előterjesztést a Somogy Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Marcali Tagintézményének tagintézmény-igazgatói beosztás betöltésére benyújtott pályázat véleményezéséről. Dr. Gergőné Babina Jusztina pályázott ismét az igazgatói beosztásra.

 

Következett a tájékoztató a polgármester úr két testületi ülés között végzett tisztségviselői tevékenységről.

 

Polgármester úr elmondta, hogy 2019. április 18-án Kaposváron tárgyalt Dr. Moizs Marianna PhD. főigazgató asszonnyal, a gyermek és felnőtt körzet ideiglenesen a kórház területére történő költöztetéséről, valamint ingatlanok helyzetéről. A főigazgató asszony lehetőséget teremtett a rendelők ideiglenes elhelyezésére. Nagyszerű hír, hogy a 2012 -ben egy tollvonással elvont volt tüdőgondozó, és a volt szakrendelő épülete visszakerül a Város tulajdonába, csak a papírmunka van hátra. Polgármester úr külön megköszönte a főigazgató asszony segítő, támogató hozzáállását!

 

2019. április 25-én Siófokon tárgyalt Dr. Gruberné Kis-Pál Andreával a Siófoki Tankerületi Központ igazgatójával a polgármester úr. Egyetértettek abban a tankerület vezetésével, hogy nagy szükség van arra, hogy a volt Mikszáth óvoda területén megépüljön egy kosárlabda pálya méretű tornacsarnok. Tárgyaltak még a hamarosan induló Művelődési Ház felújításáról, mert a Zeneiskola érintett felerészben.

 

Polgármester úr elmondta, hogy 2019. április 30-án Bereczk Balázs alpolgármester úrral a helyszínen tekintették meg a folyamatban lévő jelentősebb beruházásokat.

 

Itt közölte Dr. Sütő László a mai nap jó hírét, hogy Dr. Neszményi Zsolt Kormánymegbízottal közösen, aláírta azt az támogató szerződést amit a Kormány márciusban megítélt, a volt nőtlen tiszti szálló átalakítására. Most már kiírható a közbeszerzés!

 

A folyamatban lévő beruházásokról elmondta, hogy a GYÉK már abban stádiumban van, hogy elkezdődött az eszközök felszerelése, valamint a gimnáziumi konyhából a visszaköltözés. Amikor az étkeztetett adagszám (06.16) háromszáz környékére visszaesik, akkor a teljes átköltözés is megtörténik. A nyári iskolai szünetben lesz lehetősége a dolgozóknak megismerkedni az új konyhával. Szeptembertől pedig már 1200-1500 adagos konyhaként fog üzemelni a teljesen megújult GYÉK.

 

A Berzsenyi utcai beruházással kapcsolatban elmondta a polgármester úr, hogy közbeszerzéssel lett kiválasztva a vállalkozó. Május 27. -én van az átadási határidő. Addig az időpontig a hatályos jogszabályok szerint nem tudunk semmilyen szankcióval élni. Csak akkor lehet beavatkozni, amikor készre jelent a kivitelező. Ezt megtették két alkalommal, a teljesítést nem fogadták el a Város szakemberei. E miatt felmarták a leterített aszfaltot először és másodszor is. És ez így lesz mindaddig amíg a szerződésben előírt minőséget nem biztosítja a kivitelező. Ez egy fix áras (28 Mft.-) szerződés, ennél többet a város nem fizet, és ezt is csak akkor ha átvehető állapotban van az út. A Pénzügyi Bizottság egyébként a jogszabályoknak megfelelve választotta ki a kivitelezőt.

 

A Központi Óvoda nyárra biztosan elkészül, és biztosnak látszik, hogy a Noszlopy Iskola is szeptember 1. -re készen lesz. Hamarosan elkészül a Bernáth Ház is. Indulnak a kisebb léptékű beruházások.

 

Polgármester úr elmondata, hogy 2019. május 02-án Dr. Steinmetz Ádám képviselő úr társaságában fogadta Gyöngyösi Márton urat, a Jobbik Magyarországért Mozgalom országgyűlési frakció-vezetőjét, az Európa Parlamenti választások listavezetőjét. A tárgyalás során szóba kerültek a közelgő önkormányzati választások is.

 

Előterjesztést fogadott el a képviselő-testület az Ezüstkapocs Közhasznú Alapítvány támogatásáról, sok embert érint a támogatási cél. Egy gyógytornászt kívánnak foglalkoztatni a megítélt támogatásból, a sérült emberek gyógyításához.

 

A kérdések során ismét szóba került a Berzsenyi utcai beruházás. Több képviselő kérdezte, hogy mi a garancia arra hogy ez a kivitelező képes lesz a munka elvégzésére. Megtudtuk, hogy Bereczk Balázs alpolgármester úr folytatott egy meglehetősen kemény tárgyalást a kivitelezővel, aminek eredményeképpen a vállalkozó egy profi alvállalkozót von be a kivitelezésbe.

 

Kőrösi képviselő úr megköszönte a hegyi utak rendbetételét, és kérte a telek és földtulajdonosokat óvják meg a jelenlegi állapotot. Még ebben a csapadékos időben is lehet használni a hegyi utakat.

 

Horváth képviselő úr ismét szót emelt a kukásautók Dózsa György utcai parkolása miatt. Polgármester úr válaszában elmondta többek között ezért is vásárol földet a Város Cserhátpusztán az MTKSZ számára.

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.