VÁROSUNK

maxresdefault

A Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája csatlakozott a Világ Legnagyobb Tanórája oktatási projekthez. Az immáron ötödik alkalommal megrendezésre kerülő nemzetközi programsorozat célja, hogy minél több gyermek megismerje a fenntartható fejlődést szolgáló Globális Célokat, melyek a társadalom kiemelt problémáira kívánnak megoldást nyújtani.

 

 

Az idei év magyarországi kiemelt témája a biodiverzitás, a biológiai sokféleség megőrzése volt. Iskolánkban október 4-én került sor a tanóra megtartására, kapcsolódva az Állatok Világnapjához. A tanóra óravázlatát és kiegészítő oktatási segédanyagait az ENSZ szakértői készítették, melyet igyekeztünk iskolánk tanulóira formálni. A tanóra célja az volt, a Globális Célok megismerésén túl, hogy a tanulók megértsék milyen fontos szerepet játszik a biodiverzitás eme célok elérésében. Ismerjék fel, hogy milyen veszélyeknek van kitéve az emberiség és a Föld a biodiverzitás csökkenése következtében, valamint szeretnénk tudatosítani a gyerekekben, hogy ők is sok mindent tehetnek saját környezetükben a biológiai sokféleség megőrzéséért.

 

A galériához kattintson a képre!

 VLT Plakat 2019 allatos WEB

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.