VÁROSUNK

P1140609

Október 07-én történelmi sétára hívta a civil szervezeteket és a város lakosságát a Honvéd Nyugállományúak Klubja. A történelmi hitelesség szerint a 170 éve mártírhalált halt honvéd tábornokok kivégzéséről a Marcaliban állomásozott katonai alakulatok kopjafájánál került sor a megemlékezésről. Mivel konkrétan az Aradi vértanúkról városunkban nincs emlékhely.

 

 

A gyász napjának ( október 6. ) fő eleme az emlékezés. Emlékezés azokra a nagyszerű katonákra akik harcoltak a magyar szabadságért, és méltósággal fogadták halálukat. Az utókor akkor méltó eszméjükhöz, ha nem feledi tettüket.

 

Az ünnepség zárásaként elhelyezték a koszorút és meggyújtották az emlékezés mécseseit. Kezdetét vette városunk történelmi helyeinek felkeresése.

 

Noszlopy Gáspár kormánybiztos szobra ( szabadságharc gerilla harcosa ), majd Tóth Ágoston honv. ezrd. mellszobra, a Marcali járásbíróság falán lévő emléktábla, illetve a templom téren lévő marcali nemzetőrök emléktáblája.

 

A túra szervezője és idegenvezetője rövid ismertetője után mindenhol elhelyezték az emlékezés koszorúját, illetve meggyújtották a mécseseket.

 

A szervezők megköszönték a részvételt és javasolták ezt hagyománnyá tenni.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.