VÁROSUNK

L35

2019. december 14-én, szombaton délután – a karácsonyra való előkészület részeként – tartották a Marcali Római Katolikus Egyházközség ádventi Lelki Napját az X-házban és a Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplomban.

 

 

A program 13 órakor először az X-házban kezdődött az alsó tagozatos hittanosok, majd 14 órától a felsősök részvételével. Ezt követően a gyermekek, majd a felnőttek is elvégezhették a karácsonyi szentgyónásukat a plébániatemplomban vendég atyák közreműködésével. Miközben 16 órától a marcali Fény Gyermekei Zenekar gitáros énekekkel tartott zenés áhítatot „Istenvágy” címmel, ami alatt az ünnepre való ráhangolódás részeként különféle elmélkedések is elhangzottak.

 

Ezután 17 órakor lelkigyakorlatos szentmise következett, melyet Bognár Tamás lábodi plébános celebrált és mondott szentbeszédet. Prédikációjában felhívta a figyelmet, hogy Jézus születésének megünneplése nélkül szép lehet, de mégis üres a karácsony. A szentmise végén Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános megköszönte a vendég atya, a hitoktatók és a zenekar közreműködését, akik segítettek a tartalmas nap lebonyolításában.

 

Az este folyamán egy zalaegerszegi kegytárgyárusnál különböző karácsonyi ajándékokból is lehetett válogatni és vásárolni a bőséges választékból.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.