VÁROSUNK

68 lead

2020. február 15-én, szombaton 14 órától az X-ház (Dózsa u. 3.) nagytermében tartották a marcali hittanos gyermekek részére, a több mint 20 éves hagyományra visszatekintő farsangi bált. Az idei esztendőben is lankadatlan népszerűségnek örvend a zenés-táncos-játékos program, melyre újfent sok gyermek jött el, akik közül többeket a szüleik és nagyszüleik is elkísértek.

 

 

Az alsó és felső tagozatos tanulókat Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános köszöntötte. A vidám hangulatot a világ népeit bemutató előadás alapozta meg, melyet Iván atya és a hitoktatók adtak elő. A mulatság ezután a szokásos és nagy izgalommal kísért jelmezversennyel folytatódott, ahol ismét sok gyermek vonult fel a jelenlévők és a szakértő zsűri előtt. Az idén is voltak különféle ötletes maskarák önálló és csoportos kategóriában. A nehéz helyzetben lévő bíráló bizottság ismét csak a leleményes megoldásokat díjazta, így például a TEK-et és a katonai repülést megjelentető „haditechnikai bemutatót”, a „fába szorult férget”, a „sajtkukacot”, a „transformers”-et, vagy éppen a „Mikulás szabadságra megy” című produkciót.

 

Az eredményhirdetés és a nyeremények átadása után különféle kérdéseket tehettek fel a gyermekek Iván atyának: „Szólj be a papnak” című nyilvános beszélgetés formájában. Majd székfoglalóval, fánkevő-versennyel, zenével, tánccal fokozódott tovább a hangulat. Végül tombolasorsolással zárult a rendezvény, melyen különféle ajándékok, köztük édességek, írószerek, füzetek, játékok, könyvek leltek gazdára.

 

A közösség-összekovácsoló, pompás hangulatú bálban szendvicsekkel, süteményekkel, valamint teával és frissítőkkel kínálták meg a gyermekeket az egyházközség, a szülök, a hitoktatók és a fiatalok jóvoltából. A hittanos bál sikeres megrendezéséért a szervezők köszönetüket fejezték ki a szülőknek, a közreműködőknek és támogatóknak.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.