VÁROSUNK

IMG 3583

Ma reggel elindítottuk a szállítmányokat, az iskolákba, mert fő a biztonság! Nem mindennapi érettségi és szakmai vizsgára készülnek a Siófoki Szakképzési Centrum diákjai és tanárai. Minden más a rendkívüli helyzet miatt, a koronavírus nem kímélte ezt a területet sem.

 

 

Mintegy 300 tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit május 4-én Siófokon, Balatonbogláron, Fonyódon és Marcaliban. Komoly, és sok tekintetben indokolatlan bizonytalanság lengte körbe az elmúlt hetekben az érettségi vizsgák megtartását. Én azt gondolom, hogy minden készen áll – még, ha nem is a korábban megszokott formában – a hétfői vizsgakezdésre.

 

A Siófoki Szakképzési Centrum a Somogy Megyei Kormányhivatalon keresztül megfelelő mennyiségű, és minőségi felszerelést kapott a vizsgák biztonságos lebonyolításához. Csak orvosi maszkból majdnem 2000 darab áll rendelkezésünkre, és e mellé – gondolván a szakmai vizsgákra is – a Centrum még készíttetett 1600 darab textil maszkot is. Bőséges a gumikesztyű készletünk is.

 

A tegnapi nap folyamán érkeztek meg azok a speciális fertőtlenítő szereket tartalmazó szállítmányok, melyek többek között elektromos fertőtlenítőszer adagolóval ellátott miniállomást, és például speciálisan a számítógép billentyűzetének tisztítására szolgáló fertőtlenítőt is tartalmaznak. Ezeket még korábban rendeltük meg, előrelátó módon.

 

A saját diákjaink mellett, több mint 100-an érettségiznek emelt szinten angolból is, melynek lebonyolítását a siófoki Baross és Krúdy Szakgimnázium látja el. Külön öröm számomra, hogy egyik diákunk sem mondta vissza az érettségi vizsgáját, illetve kollégáink teljes létszámmal ott vannak a gyerekek mellett, és segítik a vizsgák zavartalan lebonyolítását.

 

Nem kellett semmilyen formában külső segéderőt igénybe vennünk. Innét is köszönöm a diákok és kollégáink felelősségteljes, a helyzet komolyságához méltó hozzáállását. A digitális oktatás bevezetésében is kiválóan vizsgáztak iskoláink, biztos vagyok benne, hogy ez így lesz az érettségi és szakmai vizsgákkal is, ezért már most nagyon büszke vagyok minden szereplőre.

 

Szamosi Lóránt, a Siófoki Szakképzési Centrum kancellárja

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.