VÁROSUNK

dji 0466 800 800x400

„Ilyenek voltunk, vadak és jók,
Bűnösök közt is ártatlanok.
Ilyenek voltunk, és marad egy jel,
Amit itt hagyunk, ha indulni kell.”

 Ákos

 

 

Kedves Végzős Diákok!

 

Nem ilyennek képzeltük ezt a napot. Virágdíszbe öltöztetett iskolával, tarisznyával, megható zenével szerettünk volna búcsút venni tőletek. Az élet felülírta a terveinket…

 

A mögöttünk álló másfél hónap mindenkinek kihívást jelentett – tanulóknak és tanároknak egyaránt. Ennek ellenére bízom benne, hogy az érettségi, illetve a szakmai vizsgákra sikerült jól felkészülnötök.

 

Most azonban még ne erről beszéljünk. Sokkal inkább arról, amit ma magatok mögött hagytok. Vége a mindennapos iskolába járásnak. (Most biztos sokan gondoljátok, hogy „hála Istennek”). Vége a házi feladatoknak, a feleléseknek, a dolgozatoknak, a be-, és kicsengetéseknek, a tesi órai kínzásoknak. (Most többen már „hurráznak”). Nem halljátok többet, hogy „ne egyél az órán”, „azonnal tedd el a mobiltelefonodat”, vagy, hogy „képtelen vagy egyszer pontosan érkezni?” Hát, igen. Ez is hozzátartozott az iskolai élethez. De azért nem csak erről szólt.

 

A legfontosabb, amit innen magatokkal visztek, az a megszerzett tudás. Ezt soha, senki nem veheti el tőletek. Visztek magatokkal barátságokat, szerelmeket, tanáraitok részéről törődést, odafigyelést, segítő-támogató-vigasztaló szavakat. Az itt töltött három vagy öt évben volt részetek szigorban és engedékenységben, kudarcban és sikerben. Remélem, utóbbi van túlsúlyban. Voltak jó bulik is – szecskaavatók, diáknapok, sportnapok. Voltak vicces szituációk, nagy nevetések… Ugye, már nem is olyan könnyű a búcsú?

 

A tanulás mellett megismerkedtetek a munka világával is, az elvárásokkal, a pontossággal, az igényességgel. Higgyétek el, ez hasznotokra lesz, amikor kiléptek a nagybetűs életbe.

 

Külön szeretnék néhány szót szólni az esti tagozaton végzett diákjainkhoz. Minden elismerésem és tiszteletem a tiétek. Munka, család, gyerekek mellett, felnőtt fejjel vállaltátok a tanulást, mert fontosnak éreztétek meglévő szakmátok mellé az érettségi megszerzését is. Példát mutattok a fiataloknak, és megerősítitek őket abban, hogy tanulni soha nem késő. Köszönöm, hogy itt voltatok, köszönöm, hogy a mi iskolánkat választottátok!

 

Kedves Diákok!

 

Rendhagyó és különleges ez a nap. Sokkal rendhagyóbb, és sokkal különlegesebb, mint egy átlagos ballagás. Búcsúajándékként fogadjátok tőlünk szeretettel az alábbi összeállítást, néhány pillanatot az iskolánkban töltött napjaitokról!

 

A magam és tanártársaim nevében vírus-, és karanténmentes, boldog, szabad életet kívánok nektek!

 

Kerner Krisztina
igazgató

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.