VÁROSUNK

33 lead

2020. szeptember 27-én, vasárnap 11 órakor a Szent Orbán kápolnában tartották a régi hagyományokra visszatekintő Szent Mihály naphoz kötődő terménybetakarító hálaadó szentmisét a koronavírus-járvány előírásinak betartásával.

 

 

Szerencsére az időjárás kedvező volt ahhoz, hogy szabadtérben szervezzék meg, hiszen a kápolna kis befogadóképességű, így a korlátozó intézkedések betartását nehezen lehetett volna belső térben kivitelezni.

 

A hegyi kápolna bejárata elé egy sátrat emeltek a Római Katolikus Egyházközség aktívabb tagjai, melyet ízlésesen feldíszítettek az idei évben megtermelt zöldségekkel, gyümölcsökkel és virágokkal. Az szentmise keretében Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános megáldotta a zöldség- és gyümölcskosarakat, valamint hálát adott a hívekkel együtt Istennek az idei termésért, de imádkoztak egyúttal a betakarítást végző hegyi-, és szőlős-gazdákért is.

 

Az istentiszteletet követően, a kápolna mellett a Marcali Szépasszonyok és Fiúk Hagyományőrző Egyesület női tagjai különféle házi készítésű süteményekkel kínálták a hazafelé igyekvő jelenlévőket.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.