SPR_5141-100A Marcali VFC felnőtt csapata ma délután fogadta a Buzsák KSE csapatát. A marcali együttesnek ezen a mai meccsen meg kellett mutatnia, hogy képes lesz öt vereség után felállni. Az új játékos-edző, Bozsó Ferenc határozott irányításának köszönhetően megtetté, amit megkövetelt a hazai pálya. Lendületes, okos, jól szervezett mezőnyjátékkal az első félidőben folyamatosan támadták a buzsákiak kapuját, ám a számtalan helyzet ellenére a gól elkerülte a kaput.

Az ellenfél a kontrákkal veszélyeztette a marcali kaput, de a jó védelemnek és a nagyszerű kapus teljesítménynek köszönhetően eredménytelenül fejezték be a támadásaikat. (5 percen belül négy buzsáki szögletrúgás követte egymást közvetlenül!) És megszületett a várva várt gól az első félidőben. (Zsiga Szabolcs 20. perc. 1.0) A lelátón ülő marcali szurkolók nagy megelégedésére, és reménységére. Meg lehet ezt a meccset akár megnyeri is? A második félidőben a buzsákiak először beszorították a hazai csapatot a kapu elé, de a jó védekezés továbbra is meghiúsította a gólszerzést. A hazai focisták minden egyes labdáért mentek, nem volt kihagyott labdaszerzési lehetőség. Kontratámadásokkal sikerült helyzeteket kialakítani, még a védők is bekapcsolódtak a támadásokba. Valaki megdörzsölhette a szünetben a varázslámpát, és előhívhatta a gólok szellemét, mert beindult a gólgyártás! A lendületes, sok passzal előkészített támadások végén újabb gólnak örülhetett a lelátó egyre lelkesebb közönsége. (Szántó Róbert 65. perc. 2:0) Majd a harmadik is megjött (Ismét Zsiga Szabolcs 75. perc. 3:0). A buzsáki csapatnak nem sikerült helyzetet kialakítania. A siker i-jére a pontot a negyedik gól tette fel. (Szántó Róbert 81. perc. 4:0) A megérdemelt győzelmet reméljük továbbiak követik majd az elkövetkező hetekben.

Az idén 100 éves Marcali labdarúgás felnőtt csapata, ma nem egy száz éves labdarúgó képét mutatta!

(a galéria kis képekre kattintva érhető el)