SPR_5390Tegnap kora reggeltől késő estig 12 mérkőzést játszottak az ERIMA Országos Kézilabda Gyermekbajnokság 14 éves leány csapatai Veszprémben. A kézilabda szerelmeseinek egy hihetetlen élmény volt végignézni a csapatok küzdelmét. Nagyon felkészült, rendkívül motivált, fizikálisan kiválóan felkészített, technikailag magasan képzett, a kézilabdát villámgyorsan játszó csapatok mérkőzéseit láthattam. A döntőben szerepelő csapatok „késhegyig" menő küzdelmet folyatnak, és számtalan meglepetés eredmény született. Példaként említem, hogy a Mohács kikapott a Gödöllőtől, mi pedig legyőztük a Gödöllőt ... A csarnokban ülő nézők közül kevesen fogadtak volna arra, hogy az FTC megveri a Győrt! Szóval voltak meglepetések, viszont a nagyon jó színvonal az minden mérkőzésre jellemző volt!

Mi a Váccal kezdtünk és sajnos kikaptunk 24-18 –ra félidő 13-8. Nem sikerült a meccs, sokat hibáztunk. Következett a Mohácsot verő és a csoportunkban az első helyen végzett Gödöllő. Egy nagyon jó mérkőzésen, 26-16 arányban győztünk, félidő 13-10 nekünk! Összességében ezzel a győzelemmel is negyedikek lettünk a csoportunkban, és így a másik csoport harmadik helyezettjével a Szaprival játszottunk egy nagyszerű meccset a helyosztó mérkőzésen. Félidőben 13-13 a végén 28-23 a Szaprinak. Vesztettünk, vasárnap a 7-8 helyért játszhatunk. Azt gondolom. hogy nagyszerűen játszottunk a vereség ellenére, és minden dicséret megilleti a csapatot!

Pénteken is, de tegnap is azt láttam, hogy ez a döntő, az ott szerepelő csapatok valóban a legjobb serdülő kézilabdások tornája. Az hogy mi ott lehetünk, hatalmas elismerés a csapatunknak. A tornán van 4-5 olyan csapat, amelyik akár felnőtt bajnokságban is indulhatna, és nem a tabella végén végeznének! Az elmúlt évekhez képest az FTC az ahol legnagyobb előrelépést látok, a Mohács és a Győr hozza a nagyszerű tudását. A négy között van még a Gödöllő, ami számomra meglepetés, azt gondoltam, hogy egy gyengébb csapat. Megérdemelten kerültek a négy közé!

Rólunk ... a látottak alapján mi a tudásunknak, felkészültségünknek, fizikai adottságunknak megfelelő szinten kézilabdáztunk. Ez a csapat azzal, hogy egyáltalán bejutott – harmadszor!- az elit tornájára nagyszerűt teljesített. Egész egyszerűen a mi lehetőségeink nem hasonlíthatóak össze a többi csapattal. Bizton állítom, erőn felül teljesítettünk! Tegnap este, amikor eljöttem, a leányaink közül jó néhányan a könnyeikkel küszködtek, pedig semmi okuk arra, hogy elkeseredjenek. Megtettek minden tőlük telhetőt a mérkőzéseken, és amit elértek dicséretes!

Még valami ... már megint a bírók ... Nagyon őszintén mondom, semmi elfogultság nincs abban amit írok, és hozzáteszem összegségében nem e múlt a helyezésünk. De amit műveltek velünk a mérkőzéseken, az minősíthetetlen!

Csak úgy „mellesleg" ... a „fele" csapat sérült ... két alap emberünk teljesen harcképtelen lett. A Betti válla, az Anett bokája ment tropára... A többieket a Győri Ági próbálta harcképes állapotba hozni ... -egy hűtőtáskára való jeget vittünk utánuk- de hát ami fáj az fáj!

Ma a 7-8 helyért játszunk reggel kilenckor a Szeged ellen. Hajrá Marcali!

A tegnapi eredmények: Győri Audi ETO KC–Pénzügyőr-Spartacus SE: 27:15; FTC Ergofer '97–Szeged-KKSE: 21:11; Mohácsi Torna Egylet–Gödöllői Sportegyesület: 21:25; Váci Női Kézilabda SE–Marcali Városi SzSE: 24:18; Pénzügyőr-Spartacus SE–Szeged-KKSE: 19:15; FTC Ergofer '97–Győri Audi ETO KC: 20:16; Gödöllői Sportegyesület–Marcali Városi SzSE: 16:26; Váci Női Kézilabda SE–Mohácsi Torna Egylet: 18:27; Pénzügyőr-Spartacus SE–Marcali Városi SzSE: 28:23; Váci Női Kézilabda SE – Szeged-KKSE: 24:17; Győri Audi ETO KC–Mohácsi Torna Egylet: 20:17; Gödöllői Sportegyesület – FTC Ergofer '97: 16:15;

A mai helyosztó párosításai: Marcali Városi SzSE–Szeged-KKSE; Pénzügyőr-Spartacus SE–Váci Női Kézilabda SE; Mohácsi Torna Egylet–FTC Ergofer '97; Győri Audi ETO KC–Gödöllői Sportegyesület

Balogh Bea nyilatkozata: „Ma az utolsó két mérkőzésünkön igazán jó teljesítményt nyújtottunk. Nagyon sajnálom a pénteket, hogy akkor a Mohács ellen nem tudtunk így játszani, mint ahogyan ma. Ez elsősorban azért van, mert nagyon izgultak a lányok, és nem tudták azt nyújtani az első mérkőzésen, amit igazán tudnak! Ha így játszunk az első két mérkőzésünkön mint most a Szpari ellen, akkor azt hiszem hogy igazából bármi lehetett volna a csoportban. Nagyon jó csapatok vannak ezen az országos döntőn, nagydolog hogy idáig eljutottunk. Fontos az, hogy tudtunk nyerni mérkőzést, és küzdöttünk mindenki ellen, megalázó vereségünk vagy szégyellni való eredményünk nem volt. A most szerzett tapasztalatokra is építenünk kell a további munkánkban!"

(a galéria kis képekre kattintva érhető el)

Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.