SPR_7534Ma volt az Országos Kézilabda Serdülő Bajnokság rájátszásának utolsó fordulója a Marcali VSZSE leány csapatának. Az alapszakaszban közvetlenül mögöttünk 5. helyen végzett Pécsvárad otthonába látogattunk és egy góllal kikaptunk. A házigazdánk a rájátszásban is jeleskedett, hiszen ők most már 6 győzelmet könyvelhettek el, mi hetet de ezzel meg is nyertük a rájátszást, a Pécsvárad a második.

Egy nagyon felemás mérkőzést vívtunk, két alapvetően ellentétes félidőt. Az elsőben rosszul játszottunk és 5 gólos hátránnyal mentünk az öltözőbe. A másodikban hatalmasat küzdöttünk és vesztettünk. A jegyzőkönyv szerint ... mert szerintem nem! Még döntetlen sem volna az igazságos.

Most kezdődnek a „Ha-val" kezdődő mondatok... én is tudom, hogy már késő, de hát a mérkőzés krónikájához hozzátartozik.

Ha nem dobunk 11 kapufát ... ha nem hagyunk ki 3 hétméterest ... ha a bírók tevékenysége csak megközelítette volna a mérkőzés színvonalát ... ha bírók kevésbé segítik a hazai csapatot ... akkor fölényesen megnyerjük a mérkőzést, a pocsék első félidei játékunk ellenére is! De mint tudjuk a jegyzőkönyvbe nem ezt írták.... hanem: Pécsvárad – Marcali 25-24 (16-11)

Balogh Bea értékelése: „Azt gondolom ez a mérkőzés nagyon kettős volt, mert az első félidőben nem játszottunk jól. Ez a Pécsvárad én úgy gondolom, hogy tényleg egy jó kis csapat. Fizikálisan mindenképen fölénk nőttek. Ennek ellenére én úgy gondolom, hogy azért ha az első félidőben jobban játszunk, akkor ezt a mérkőzést meglehetett volna nyerni. A második félidőben nagyot küzdöttek a lányok, az ötgólos hátrány az nagyon nagy volt. Iszonyú energiát felemésztett az, hogy a hátrányt behozzuk, a nagydarab lányokkal birkózni ebben a hirtelen jött nagy melegben védekezésben, támadásban egyaránt ... ez nagyon nehéz volt. Ahhoz hogy feltudjunk jönni ahhoz mindenképen ritmust kellett váltani , ez sikerült és a Dodo (Bán-Farkas Dorottya) a kapuban nagyon jó teljesítményt nyújtott! A végére azt gondolom a döntetlen lett volna az igazságos, a reális. A második félidőért mindenképen megdicsérem a csapatot! Az első félidőt azt sajnálom! A Dodón kívül most a Larát (Szecsődi Laura) szeretném mindenképpen kiemelni! Most játszott tényleg úgy, hogy megmutatta azt amit Ő igazán tud! Ez gólokban még nem mutatkozott meg, de nagyon jó volt!"

Nekem nem tisztem az értékelés, de véleményem van. Így a bajnokság végén néhány gondolatomat megosztanám Önökkel. A mi csapatunk ebben a szezonban felzárkózott a legjobbakhoz. A csapatot technikai, taktikai tudása, fizikális felkészültsége, a lányok hozzáállása alapján, mindenképen a bajnokság első 4 csapata közé kell, hogy soroljam. Ötödikek lettünk az alapszakaszban, de én azt gondolom, és meggyőződésem, hogy jobb csapat vagyunk, mint a negyedik helyezett Siófok - egy ponttal maradtunk le - itt is hosszasan sorolhatnám a „ha-val" kezdődő mondatokat, de nem teszem. Véleményemmel úgy gondolom, sokan egyetértenek a mezőnyből, bár a Siófokiak ezt bizonnyal vitatják.

A lányok most végeznek az általános iskolában és jövőre, ha a Szövetség nem dönt másként akkor életkoruk szerint is, a korcsoportjuknak megfelelő bajnokságban kezdik majd a 2012/2013 szezont. És biztos vagyok abban, hogy a dobogón vagy annak közelében végeznek. Nehéz szezont zártak, hiszen nem csak a serdülő bajnokságban, hanem a gyermek bajnokságban, a Diákolimpiai bajnokságban - a döntő még hátra van! – és többen közülük az NBI/B junior bajnokságában is helytálltak! Gratulálok a szerepléshez! Köszönöm a játékotokat! Köszönöm a küzdeni tudásotokat! Köszönöm azt a sok örömet, amit szereztetek nekünk szurkolóknak!

Még nincs vége! Ahogy tudom a héten pihenőt kaptatok, és utána készültök a június 1-3 között Pécsen megrendezésre kerülő Diákolimpiai Döntőre, ahol a Magyarország Diákolimpiai Bajnoka címért küzd meg, az ország legjobb nyolc csapata! Hajrá Marcali!

(a galéria kis képekre kattintva érhető el)

Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.