Skip to main content

Légy áldott Szent István király!

Írta: Pandur Tímea
Megjelent: 2012. augusztus 20. Hétfő, 12:10

Kethely_0820-14A kéthelyi hittanos gyerekek ünnepi szentmise keretében emlékeztek meg államalapító szent István királyunkról.

Először egy kis történetben elevenítették fel István király tevékenységét és azt, hogy hogyan került a korona államalapító királyunkhoz. Majd versekkel köszöntötték a dicsőséges szent Jobbot és a magyarok első szent királyát. A megemlékezés utolsó versének refrénjét minden jelenlévő egy szívvel mondta: "Légy áldott, szent István király!"

A szentmise végén Németh József atya ünnepélyesen megáldotta az új kenyeret és régi szokásnak megfelelően keresztet rajzolt rá, majd megszegte. A szentmise a Himnusszal zárult, mely után a ministránsok mindenkit kínáltak a megáldott új kenyérből.

A mi egyházközségünk ilyen felemelő percekkel emlékezett meg erről a fontos ünnepről.

Pandur Tímea

hitoktató

(a galéria kis képekre kattintva érhető el)

{module [99]}

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb