bb4Vasárnap Budapesten versenyzett az MVSZSE Küzdősport Szakosztálya. Hat versenyzővel képviseltük városunkat a Magyar Budo Bajnokságon. Erről a versenyrendszerről tudni kell, hogy a klasszikus japán budo (harcművészet) szabályai szerint tartják meg a szervezők. Nem számítanak az övfokozatok, a testsúly, stb. A küzdőszámoknál az életkor számít és a versenyzők neme – a formagyakorlatoknál pedig nem tesznek különbséget semmilyen módon a tatamira lépők között.

A rossz időjárási körülmények miatt kissé késve érkeztünk meg a versenyre, ezért nagyon kevés időnk maradt a bemelegítésre és a próbákra. Szinte azonnal tatamira szólították a versenyzőket – a sors iróniája, hogy elsőként pont mi kezdtünk a páros formagyakorlattal (Ju-jitsu no kata oyo waza). A páros formagyakorlatokat az egyéni formagyakorlatok követték, ahol kobudo kata (fegyveres formagyakorlat) bemutatása volt a feladatunk. Rövid szünet után a küzdőszámoké volt a tatami.

Eredményeink:

Ju-jitsu no kata oyo waza (páros formagyakorlat)

Gáspár Lívia – Greffer Kinga – III. helyezett

Pintér Róbert – Izsák Bálint - IV. helyezett

Kobudo kata (fegyveres formagyakorlat)

Shuteki no kata: Szabó János - I. helyezett

Tanto no kata: Pintér Róbert - II. helyezett

Kashino-bo no kata : Dudás Péter III. helyezett

Ju-jitsu randori waza (szabad küzdelem) junior fiú kategóriában

Izsák Bálint - III. helyezett

Ju-jitsu randori waza (szabad küzdelem) kadet fiú kategóriában

Dudás Péter - II. helyezett

Pintér Róbert – III. helyezett

Ju-jitsu randori waza (szabad küzdelem) női kategóriában

Greffer Kinga – II. helyezett

Gáspár Lívia – III. helyezett

A „Legeredményesebb kata és randori női versenyző" különdíjat Greffer Kinga érdemelte ki.

A Magyar Budo Bajnoksággal számunkra véget ért a 2012-es versenyév. Ebben az évben részt vettünk:

Kempo Világbajnokságon - Tökölön

Magyar Budo Bajnokság OBB-I. fordulóján - Budapesten

Hungarian Open International Fight Games versenyen - Zalaegersezegen

Oszágos Diáksport bajnokságon - Budapesten

WAKF – Országos Amatőr Bajnokságon - Budapesten

Magyar Budo Bajnokság OBB-II. fordulóján - Budapesten

Engedjék meg, hogy a versenyzők egyéni eredményét is összefoglaljam:

Bogdán Vendel – 1 aranyérem, 2 ezüstérem

Dudás Péter - 1 aranyérem, 1 ezüstérem, 2 bronzérem és 1 negyedik helyezés

Gáspár Lívia – 3 bronzérem, 1 negyedik helyezés és egy KÜLÖNDÍJ

Greffer Kinga – 3 ezüstérem, 3 bronzérem és három KÜLÖNDÍJ (egy VILÁGBAJNOKI BRONZÉREM!)

Horváth Csenger - 1 aranyérem

Izsák Bálint – 2 aranyérem, 1 ezüstérem, 2 bronzérem és 1 negyedik helyezés

Lisztes Károly – 1 aranyérem, 1 ezüstérem, 2 bronzérem és 1 VILÁGBAJNOKI NEGYEDIK helyezés

Novák László – 3 aranyérem, 1 ezüstérem (ebből egy VILÁGBAJNOKI ARANYÉREM!) és egy KÜLÖNDÍJ

Novák Richárd – 2 aranyérem, 1 ezüstérem és egy KÜLÖNDÍJ

Pintér Róbert- 1 ezüstérem, 4 bronzérem és 1 negyedik helyezés

Szabó János – 1 aranyérem

A 44 helyezésből 12 alkalommal léphetett fel az MVSZSE Küzdősport Szakosztályának versenyzője a dobogó legmagasabb fokára és akasztották nyakukba az arany medált. Az idén 6 különdíjjal tűntették ki sportolóinkat.

Egyesületünk nevében köszönetemet fejezem ki mindazoknak, akik lelkesítő szurkolásukkal buzdították versenyzőinket! Köszönjük a szülőknek, a hozzátartozóknak, barátoknak a türelmet és a „háttérmunkát"! Fő szponzorainknak – az Industrie Elektrik Kft-nek, a Marylla Kft-nek és a Marcali Önkormányzatnak- köszönjük a bizalmat és az anyagi támogatást. A meglehetősen költséges versenyeken nélkülük nem vehettünk volna részt.

Az MVSZSE Küzdősport Szakosztály Ju-Jitsu Klubjának nevében kívánok minden sportolónak, harcművésznek sérülésmentes és sikerekben gazdag 2013-as versenyévadot! A Tisztelt Olvasóknak - a kellemes karácsonyon túl - kedvező kirándulóidőt és „mozgalmas" újesztendőt! OSU!

Nagy Róbert

{gallery watermark=1 watermark:position=se watermark:x=10 watermark:y=10}2012-12-18-04-37-17{/gallery}
{module [99]}

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.