SPR_5001-100Ma rendezték meg Nagyatádon a IV. Korcsoportos Leány Kézilabda Diákolimpia Megyei Döntőjét, hat csapat részvételével. (Balatonkeresztúr, Festetics Kristóf Általános Iskola; Marcali, Általános Iskola és AMI; Balatonszemes, Reich K. Általános és Sportiskola; Nagyatádi Közoktatási Intézmény; Csurgó, Eötvös József Általános Iskola; Berzence, Kavulák János Általános Iskola)

SPR_5001

Az Országos Elődöntőbe jutott első helyen: a Nagyatádi Közoktatási Intézmény, második lett és Országos Selejtezőt játszhat: a Marcali, Általános Iskola és AMI.

Szántó Angéla nyilatkozata:

Az első mérkőzést Szemes csapatával játszottuk, ahol 12-9-re nyertünk. Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, így 8-2 vezetéssel vágtunk neki a 2. félidőnek. A második félidőben már nem koncentráltunk megfelelően, így alakult ki ez a szorosabb eredmény. A csoportmeccsek során a 2. mérkőzést Keresztúrral játszottuk. Nagy csatában 12-11-re nyertünk. Jól játszott az ellenfelünk, a 2. félidő elején már 4 góllal is mentek. Ekkor időt kértünk, rendeztük sorainkat, feljavult a védekezésünk és 6-0-ás sorozatot produkáltunk. Dodó nagyszerűen védett, a mezőnyjátékosok óriásit küzdve a magunk javára fordították a mérkőzést.

Jött a keresztbejátszás, ahol Csurgó volt az ellenfelünk. 19-1-re nyertük a meccset. Ekkor mindenki kapott játéklehetőséget, s nagy örömömre éltek vele a kevesebbet játszók is. Már csak a döntő volt hátra, amit Nagyatáddal vívtunk. 9-6-os félidő után 15-10-re alulmaradtunk, így a 2. helyen végeztünk. Ez feljogosít bennünket arra, hogy selejtezőt játszhassunk az elődöntőbe jutásért.

Az egész nap folyamán a kapusok - Bán-Farkas Dorottya, Gerencsér Titanilla és Bódis Adrienn - jól védtek, Dodó a nagyatádi meccsen még rátett egy lapáttal. Góllövőink a nap során: Sárvári Kinga 14, Buzás Dorottya 13, Horváth Mirella 8, Horváth Fanni 5, Németh Zsófia, Kővári Regina 4-4, Kálóczi Jázmin 3, Rácz Luca 2. Kesztyüs Loretta nagyszerű mezőnymunkával járult hozzá a sikerekhez, csak sajnos kiújuló sérülése miatt az utolsó 2 meccsen nem játszhatott. Kassai Viktória és Magyar Kornélia játéka is biztató volt az elkövetkezendő időszakra nézve.

Gratulálok a csapatnak az elért helyezésért, köszönöm az egész napi játékot, küzdést!

{gallery watermark=1 watermark:position=se watermark:x=10 watermark:y=10}2013-04-11-20-22-18{/gallery}

Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.