INTERJÚK
mtksz-allas

P1290166 lead

Ma volt a Marcali Tancentrum felújított telephelyének átadó ünnepsége. A Két Mester Kft. egy korszerű tankonyhát alakított ki a Piac csarnokban. A szakács, és a leendő pincértanulók gyakorlati képzése lesz majd a tankonyhában, illetve az emeleti teremben. Ható Andrást kérdeztem a részletekről.

 

Talán egy éve beszéltünk először arról, hogy egyre népszerűbb a szakácsképzés a cégednél, és bővítened kell a tankonyhát. Aztán mégsem a még meglévő tankonyha bővült, hanem egy jóval nagyobb egységet avattatok fel ma. A képeket látva nagyon szép, és ahogy hallom a legkorszerűbb konyhatechnológiával felszerelt tankonyha kezd működni városunkban. Jók az információim?

 

Én is úgy gondolom, hogy a XXI. századnak megfelelő a konyha. Minden olyan gép, és technológia a tanulók rendelkezésére áll, amit majd használniuk, alkalmazniuk kell amikor már végzett szakácsként egy korszerű konyhán elhelyezkednek.

 

Minden tanulónak külön főzőhelye van, saját asztala, gáztűzhelye, gépei vannak. Akár a saját fűszereit is tárolhatja a konyhánkban az asztalánál. Nem zavarják egymást a tanulók.

 

Nem csak a tankonyha készült el, hanem az emeleti részen egy nagyon szép terem, ahol tudomásom szerint majd a pincértanulók gyakorlati képzését szeretnétek megoldani, ha lesz jövőre elegendő jelentkező.

 

Visszatérve egy kicsit a konyhára az is azért készült mert sok a jelentkező, hogy a régi átmeneti konyhán már nem fértünk el. Amúgy az is üzemel jelenleg! De most váltottunk egy nagyobb kategóriára. Ebben az új helyiségben napi 20 főre szól az engedélyem az Iparkamarától. Nagy eséllyel meglesz egy pincér osztály elindításához szükséges létszám a szeptemberi kezdéshez, és akkor a nekik is lesz hely a gyakorlati képzéshez.

 

A terem egyébként alkalmas egyéb képzésekre is. A legkorszerűbb eszközökkel van felszerelve. Nem feltétlenül vendéglátásra gondolok, hanem más képzésekre is. Állunk rendelkezésére cégeknek, vagy magánszemélyeknek. De elsődlegesen oktatási célt szolgál a terem. A bútorzat is alkalmas az elméleti képzésre is, és a pincérszakképzésre is.

 

Ma reggeli hír a Portálon, hogy az Önkormányzat pályázatát, mely a Vásárcsarnok és a piactér felújítására vonatkozik, valamint egy közel 100 m2 alapterületű játszóház megépítését tartalmazza a Helyi Bíráló Bizottság támogatta. A szerződéskötésre az Államkincstár jóváhagyását követően kerülhet sor. Úgy tudom, hogy a tankonyha előtt fog megépülni a játszóház. Lesz valamiféle kapcsolat a két létesítmény között?

 

Igen, lesz. Szükség szerint a szolgáltatásainkat, majd igénybe vehetik a látogatók.

 

Úgy tudom, hogy az Önkormányzattól bérlitek a helyet, és a felújítás, berendezés az teljesen a Ti költségetek. Menyit költöttek erre a beruházásra ha nem titok?

 

Nem titok, bár még nincsenek meg a végleges számok, de közel jár a 15 Mft.- hoz. Teljesen önerős a beruházás, mert sajnos nem volt pályázati forrás erre a célra. Sürgetett minket a határidő is, mert örömömre egyre többen vannak a gyerekek.

 

Hány tanulód van most?

 

Jelenleg 31 fő. Ez azt jelenti, hogy 15 elsőéves (kilencedikes) van egy másodikos osztály közel tíz fő továbbá Keszthelyről is vanak tanulóink.

 

A Keszthelyről nálad tanulók Marcaliak?

 

Nem, sőt marcali tanulóm alig van.... őszintén szólva nem is nagyon értem. Remélem hamar rádöbbennek arra, hogy van helyben is képzés. Igazából a környékbeli kisebb településekről járnak be a tanulóink.

 

Nálunk adott minden feltétel, egész évben nyitva vagyunk, a képzés pedig elég specifikus. A caternig szolgáltatástól, a menüztetésen át az állófogadásig elég sokrétű a paletta. És nálunk a cukrászat is jelentős, tehát a tanulók abba a szakmába is belelátnak egy kicsit. Várjuk a jelentkezőket!

 

Köszönöm a beszélgetést! Gratulálok a létesítményhez! Sok tanulót és sok sikert kívánok!

 

A képek a mai átadó ünnepségen készültek, Duzsik Nikolett jóvoltából!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.