INTERJÚK
mtksz-allas

Horváth Laci

Hogy telt a Húsvét Balatonberényben? Mennyire voltak jogkövetőek a berényiek, voltak-e vendégek?

 

 

Éltünk a Kormány határozatban ránk ruházott lehetőséggel és lezártunk több közterületet. A berényiek 99% -a megértette, hogy miről van szó, a négy nap alatt talán hat vagy hét esetben kellett egy-egy személyt figyelmeztetni a polgárőröknek. Sajnos hétfőn éjfélt követően amikor a helyi rendelet érvényét vesztette, megjelentek a horgászok más településekről , még Kaposmérőről is velük már több gond volt!

 

A Balatoni Szövetségnek volt egy ajánlása amely alapján készültünk az ismételt lezárásra, de most kaptam a hírt, hogy a Kormány meghosszabbította a jogunkat a közterületek lezárására. Élni fogunk vele már a mostani hétvégén is. A legtöbb gondunk egyébként a horgászokkal van. Kérem Őket, hogy tájékozódjanak a balatonberény.hu honlapunkon. Megtalálnak minden információt!

 

Hogy érintette eddig Balatonberényt a járvány? Vannak betegek? Van karantén a településen? Működnek az intézményeitek?

 

Fertőzött nincs, két „piros karanténos” és néhány önkéntes karanténos van, de azoknak is hamarosan lejár a 14 nap. Ellátásukról gondoskodunk. Önkéntesek vásárolnak be. Illetve van egy cég akik fel vannak erre készülve – ápolószemélyzettel, védőfelszerelésekkel – megoldják az ellátást.

 

Intézményeitek működnek?

 

Az Óvodát és a Művelődési Házat lezártuk, Iskolánk nincsen. A hivatal le van zárva, telefonos ügyeletünk van.

 

Hány emberről gondoskodtok a faluban?

 

Megközelítőleg 30 emberről. Ezenkívül folyamatosan szerezzük be a védőeszközöket. Kéztisztító szerekkel elvagyunk látva, fertőtlenítőszereket egy kicsit nehezebben tudunk beszerezni, de megoldjuk. Minden 65 éven felüli lakosunknak adtunk maszkot az elmúlt héten, e héten, illetve a jövőhét elején valamennyi állandó lakosunk fog kapni maszkot.

 

Hol sikerült szereznetek?

 

Marcaliban a NOA Kft. gyártott számunkra mosható, vasalható maszkokat.

 

Mekkora lesz a bevétel kiesés? Szükséges lesz a költségvetéseteket módosítani? Vannak beruházások, futó pályázatok?

 

Most még nem kell, megvárjuk a vészhelyzet végét és akkor áttekintjük a számokat. Az biztos, hogy majd módosítanunk kell a költségvetést. 4 millió forint körül van a gépjármű adó kiesés, az idegenforgalmi adó már keményebben érint minket, mert az 19 millió forint. Nem tudjuk, hogy mi lesz az állami költségvetés 1 Ft-os hozzájárulásával mert azt 2018 -ban szedtük be és elvileg idén kellene visszakapnunk. Az iparűzési adó az biztosan kevesebb lesz. Én úgy 40-45 millió forint kieséssel számolok. Egyelőre pénzünk van, tehát ez nem jelent napi gondot a településnek.

 

Minden beruházást leállítottunk, folyamatban lévő pályázatunk csak két útépítés van, de azokat is halasztjuk, mert nem akarunk idegen vállalkozókat foglalkoztatni a faluban. Azon vagyunk, hogy ne mozogjon idegen a településünkön.

 

Nyári programok?

 

Lemondtunk mindent, augusztus 20. kivételével. Reméljük augusztus elején már normalizálódik a helyzet.

 

Köszönöm a beszélgetést.

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.