Fő tartalom átugrása

Ököllel szerzett pénztárcát a kaposvári fiatal

Írta: Somogy Megyei Főügyészség
Megjelent: 2020. július 29. Szerda, 08:25

Ugyesz

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntette miatt gyorsított eljárásban állította bíróság elé azt a 21 éves férfit, aki az egyik kaposvári áruháznál bántalmazta a sértettet azért, hogy megszerezze a pénztárcáját.

 

 

Az ittas állapotban lévő vádlott 2020 június végén ittasan az egyik kaposvári áruház előtt tartózkodott, amikor meglátta a szintén ittas sértettet, akitől pénzt kért. A sértett ezt megtagadta, mire vádlott őt hirtelen arcon ütötte, majd a földön még kétszer megrúgta.

 

A vádlott ezután átkutatta a magatehetetlen sértett ruházatát, majd a nadrágjából kivette a pénztárcáját, és távozott a helyszínről.

 

A sértett ismerősei azonban értesítették a rendőröket, akik a férfit még a közelben elfogták és őrizetbe vették. Az ügyészség ezt követően indítványozta a vádlott letartóztatását, melyet a bíróság elrendelt.

 

A sértettnek a bántalmazás következtében 8 napon belül gyógyuló, könnyű sérülései keletkezetek.

 

A Kaposvári Járásbíróság a 2020. július 24-én megtartott tárgyaláson az ügyészi indítvánnyal egyezően rablásban mondta ki bűnösnek az azóta is letartóztatásban lévő vádlottat, akit 3 év 9 hónap börtönbüntetésre ítélt és 4 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ítélet jogerőre emelkedett.

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb