Fő tartalom átugrása

Elhasalt gumisok

Írta: NAV
Megjelent: 2022. november 11. Péntek, 09:00

tire 4750878 640

Jogosulatlanul igényelt vissza környezetvédelmi termékdíjat egy gumieladással és -szervizzel foglalkozó cég. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jogkövetési vizsgálata nyomán korábbi igénylésüket nulla forintra módosították.

 

 

A vállalkozás többmillió forint környezetvédelmi termékdíjat igényelt vissza a külföldre szállított gumiabroncsok után. A NAV munkatársai az Online Számla, valamint a kockázatelemzési rendszer adatai alapján azt is vizsgálták, hogy a beszerzési láncban az adót megfizették-e. A vállalkozás nem tudta igazolni, hogy a külföldre eladott gumiabroncsok után megfizették a termékdíjat, és a kiszállítások igazolásával is gondok voltak.

 

A cég önellenőrzéssel a hatmillió forintos visszaigénylését nulla forintra módosította. Az ellenőrzés hosszú távon is hatásos volt: a vállalkozás által visszaigényelt környezetvédelmi termékdíj a következő negyedévekben a korábbi töredékére csökkent.

 

Címlapkép forrása: pixabay.com

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb