Fő tartalom átugrása

A marcali üzletek nagyrészéből lopott a bolti szarka

Írta: Somogy Vármegyei Főügyészség
Megjelent: 2024. július 30. Kedd, 08:20

0820

A Marcali Járási Ügyészség szabálysértési értékre üzletszerűen elkövetett lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a harmincas éveiben járó férfival szemben, aki rövid idő alatt 12 bolti lopást követett el.

 

 

A vádirat lényege szerint a férfi anyagi nehézségei miatt 2023 júniusában kezdett bolti lopásokat elkövetni Marcaliban, mely egészen 2024 márciusáig tartott. Ennek során a vádlott összesen öt különböző boltból emelt el változatos termékeket, jellemzően húsárukat és szeszes italt úgy, hogy több boltba rendszeresen visszatért, az egyik sértett áruházlánc üzletéből négy alkalommal is lopott.

A vádlott minden kínálkozó alkalmat kihasznált arra, hogy pénzhez jusson, így amikor az egyik marcali étteremben senki nem figyelt, észrevétlenül benyúlt a pultba és váltópénzt vett magához.

Az ügyészség a Marcali Járásbíróságra benyújtott vádiratában a bűncselekmények elkövetését beismerő férfival szemben felfüggesztett fogházbüntetés kiszabására, és a sértetteknek okozott kár megtérítésére tett indítványt.

A fényképet az egyik marcali üzlet biztonsági kamerája készítette az ellopni szándékozott szeszes italok között válogató férfiről.

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb