
A biztonságos közlekedés érdekében a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Készenléti Rendőrséggel közösen hajtott végre célirányos ellenőrzést.

Egy iskola falának hajtott egy busz szerdán Szolnokon - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság honlapján.

A Kaposvári Járási Ügyészség vádat azzal a testvérpárral szemben, akik preparált sorsjegyeket nyertes szerlényként váltottak be.

Egy menetrend szerint közlekedő autóbusz első két kereke gyulladt ki Andocs és Kapoly között, a 6505-ös út 43-as kilométerszelvényénél.

2025.10.22. 03:51 | A HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium közleménye szerint 2025. október 22-én, helyi idő szerint 0 óra 50 perckor 4,1-es magnitúdójú földrengés keletkezett a Csongrád-Csanád vármegyei Csongrád térségében.

Nem éri meg szabályt szegni Halloween és a Mindenszentek idején sem: a NAV revizorai ebben időszakban fokozottan vizsgálják a koszorú- és virágárusokat, jelmezkölcsönzőket, valamint mindenkit, aki szezonális termékekkel kereskedik. Az ellenőrzések országszerte várhatóak.

A Kaposvári Járási Ügyészség kisebb kárt okozó csalás vétsége miatt emelt vádat egy negyvenes évei végén járó férfival szemben.

2025.10.21. 07:08 | Tűz és robbanás volt az olajfinomítóban egy alapanyag-feldolgozó üzemben, hétfőn késő este csaptak fel a lángok. A helyszínre elsőként az üzem létesítményi tűzoltói érkeztek ki.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei gyanús jövés-menésre lettek figyelmesek egy Heves vármegyei szeszfőzdénél, ami a nyilvántartások szerint elvileg, felújítás miatt zárva tartott. A váratlan ellenőrzés végül csaknem 900 liter illegális párlat lefülelésével zárult.

Rutinellenőrzéssel indult, milliós fogással ért véget: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei egy nyírségi buszfordulóban állítottak meg egy magyar rendszámú autót, amely adózatlan cigarettával volt megpakolva. A sofőr hazakísérése után kiderült, hogy otthon is volt bőven rejtegetnivaló.

2025.10.20. 19:23 | Egy nagyjából héthektáros területen gyulladt meg a kukoricatarló Marótpusztán. Két hektár égett, a szőkedencsi önkéntes és a marcali hivatásos tűzoltók oltották a lángokat. A rajok vízsugarakkal, avaroltóval és kéziszerszámokkal avatkoztak be. Tűz már nincs, az utómunkálatok zajlanak.

Tíz tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez riasztották az elmúlt napokban a somogyi tűzoltókat. Épületben, személyautóban és szabadtéren felcsapó lángokkal is meg kellett küzdenie az egységeknek.