KÖZELBEN

mesztegnyoGyakran tudósítok a mesztegnyői programokról, minden évben gazdag a kínálat. Felkerestem Kövesdiné Panyi Antóniát a mesztegnyői Faluház vezetőjét, a mesztegnyői Honismereti és Természetvédő Közhasznú Egyesület elnökét és a 2014 évi tervezett programokról kérdeztem.

Idén is sok dátumhoz kötött programunk van, ez már hagyomány nálunk. De vegyük sorba. A nemzeti ünnepeinket nem említem, inkább azokat, amelyekre várjuk a kedves látogatóinkat. Persze ünnepeinken is szívesen látunk mindenkit!

Február 15 –én a mesztegnyői szőlősgazdáknak lesz, ha jól emlékszem az ötödik alkalommal a Pince Áldás, egybe kötve a Nyitott Pincék Napjával. Az ünnep Szent Donáthoz kapcsolódik, és az Egyház Községgel közösen szervezzük. Kilenc órakor kezdődik a mesztegnyői Sósgáti hegy bejáratánál. Gyalog megyünk végig a hegyben, és végig látogatjuk a szőlőbirtokosokat.

Május elsején Tavaszköszöntő Kisvasúti Nap. Ez hagyományos program nálunk. Ilyenkor várjuk a kisvasút szerelmeseit, fél áron közlekedik a vasút e jeles napon. És az induló állomáson majálist is rendezünk.

Ezen a napon emlékezünk meg a falukörnyékén hősi halált halt tűzszerészekről a falu temetőjében.

Május 16 –án ban a templomunk Bucsuja, de ezt a következő hétvégén tartjuk, mert nem hétvégére esik. Ez a „klasszikus" falusi Bucsu nálunk.

Június első hetében van nálunk a hagyományos Fafaragó tábor, most rendezzük nyolcadik alkalommal. Nagyon szeretjük, mert ez egy nagyon hangulatos, vidám rendezvény. És mindig gyarapodik, szépül a településünk, hiszen az elkészült alkotások nálunk maradnak.

Szent László napján van nálunk a Polgárőr Nap.

Június 26-29 között lesz a hagyományos tánctáborunk. A pécsi Misina Együttes vezetője Gáber Atilla vezetésével. Ide szívesen várunk táncosokat „idegen" együttesekből is. Nagyszerű hangulatú próbák vannak.

Júliusban rendezzük a napközis táborunkat itt a Faluházban. Ide is lehet jelentkezni. Szívesen látunk gyerekeket másik településről is! Egy turnus lesz 7-11 ig. Ez nem bentlakásos tábor, reggel nyolctól este öt óráig foglalkozunk a gyerekekkel. Óvodáskortól a kamaszokig mindenkit szívesen látunk. 15-20 gyerek szokott itt lenni, sokan Marcaliból. De nagy a hely, többen is elférnek! Nyugodtan nevezhetem „nonprofitnak" a táborunkat mert nagyon kedvező áron, (8000 forint az 5 nap) biztosítjuk az ellátást és a programokat. Ezért a térítésért kapnak a gyerekek egy tízórait, egy ebédet és egy uzsonnát. Ebben már benne van erdei vasutazás, egy langallózás, a kézműves foglalkozás anyagai. Úgy gondolom méltányos áron kínáljuk ezt a lehetőséget. 

Itt jegyzem meg, hogy szívesen látok középiskolás fiatalokat is, akik ezt egy kis gyakorlatnak szánják. Egyesületünk igazolást tud adni a közösségi munkáról.

Tizenötödik alkalommal rendezzük meg a Rétes Fesztivált július 19-20–án. Most is úgy lesz, hogy szombaton lesz a klasszikus rétes nap, vasárnap pedig a Falunap.

Augusztusban már a XXVIII. alkalommal rendezzük meg a Kárpát-medencei Ifjúsági Találkozót. Itt megemlékezünk majd az I. Világháborús évfordulóról, a Dózsa féle parasztfelkelés évfordulójáról, a Holokauszt emlékévről. Ez utóbbinak lesz mesztegnyői aktualitása is, hiszen igyekszünk feldolgozni a falunkból, elhurcol és falu által nagyon szeretett és tisztelt család - egy szatócsboltos - történetét. A tábor idején van hagyományosan az Augusztus 20 –i Ünnepség a falunkban. Idén egy kicsit nagyobb lesz az ünnep nálunk, mert a Marcali Calypso Kórus a Sárvári Kórussal közösen már hatalmas sikerrel előadta Vivaldi Glóriáját, ezt szeretnénk itt közösen előadni a templomban.

Szeptember a Múzeumi Hónap. Szívesen látunk mindenkit a gyűjteményünk megtekintésére.

Talán ezek azok a programok, amelyek közérdeklődésre is számot tartanak.

Köszönöm Tona! És sok vendéget kívánok e- nagyszerű programkínálathoz!

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.