KÖZELBEN

IMG 1800

2015. január 22-én ünnepeltük a magyar kultúra napját iskolánkban. Az alsó tagozatosok vendége volt Sánta Jolán, a Magyar Állami Operaház énekesnője, aki az opera, mint műfaj, nagyköveteként azt vállalta, hogy felkeresi a tanulóifjúságot, és saját közegükben megszólítva egy új, kulturális értelemben tágabb látókörű, operába járó, fiatal nemzedéket neveljen a pedagógusokkal közösen.

Az első találkozás várakozással teli, különleges élményt nyújtott a felnőtteknek és a gyerekeknek egyaránt. Az interaktív előadás keretében megismerhettük az Operaház és az Erkel Színház belső tereit, bepillantást nyerhettünk a kulisszák mögé, ismerkedhettünk az éneklés technikájával. A jövőben, csatlakozva az Opera Nagykövetei programhoz, lehetőségünk nyílik több hasonló program szervezésére, és a színház támogatásával, az érdeklődő tanulókkal opera előadás látogatására.

A felső tagozatosok programja 14 órakór kezdődött, melyre meghívtuk iskolánk nyugdíjas dolgozóit is. A műsor első részében a 7. 8. osztályosok Himnusz mondó versenye aratott sikert, majd a 7. osztályosok irodalmi összeállítása következett. A versidézetek és Kölcsey Ferenc gondolatai igazi hazaszeretetről szóltak. A rendezvény színvonalát emelte Apagyi Mária zongoraművész, zenetanár részvétele, aki az ünnephez kapcsolódó gondolatainak elmondása után saját zongoraszerzeményét játszotta el. A zongoradarabbal és a kiállított festményekkel emlékeztünk férjére, Lantos Ferenc Kossuth díjas festőművészre, akinek január 8-án volt a temetése.

A zsűri elnöke Navrasics Endre, iskolánk igazgatója, a rendezvény végén átadta a szavalóverseny jutalmát (könyv vásárlási utalvány ill. színházi belépőjegy a budapesti József Attila Színház Az aranyember című előadására) megköszönte a résztvevők és a szervezők munkáját.

IMG_1800
IMG_1810
IMG_1816
IMG_1829
IMG_1840
1/5 
start stop bwd fwd

Navigáció a nyilakkal lehetséges, illetve a galéria automatikusan töltődik a lejátszás gombra kattintva. Nagyobb méret jobb egérgomb ... megnyitás új lapon.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.