januar525

A Balatonmáriafürdői Vízisport Egyesület 2015-ös fennállása óta kizárólag utánpótlás versenyvitorlázással foglalkozik. A Magyar Vitorlás Szövetség egyesületi rangsorában – amit a 2021-es eredmények alapján állítottak össze - , az egyesület a 8. helyezést érte el összetettben.

Mivel továbbra sem foglalkozik versenyszinten profi és amatőr felnőtt vitorlázókkal, így az utánpótlás rangsort tekintve az előkelő 6. helyen végzett.

Amit 2021-ben elterveztünk, meg is tudtuk valósítani. Sikeresen rendeztünk országos bajnokságot O’pen Skiff hajóosztályban. Valószínűleg ez is közrejátszott abban, hogy az idei évben két országos bajnokság rendezését is megkapta az egyesület.

- mondta Tósokyné Cserép Andrea, az egyesület elnöke.

O’pen Skiff hajóosztályban a hazai rendezésű versenyen a bajnoki címet az egyesület versenyzője, Szalay Zsolt szerezte meg, ezzel az U13-as ranglistán is első helyen végzett. Az U17-es ranglistát pedig a nagyon stabilan vitorlázó BMF VSE versenyző, Skoumal Huba nyerte meg.

2021-ben az olaszországi Szardínia szigetén rendezett O’pen Skiff világbajnokságon is sok tapasztalatot szereztek a versenyzők, s talán ennek is köszönhetően a hazai versenyeken dominálni tudtak minden futamban.

- mondta Gáthy Gergely az O’pen Skiffes csapat edzője.

Az egyesületben két hajóosztályban, két külön csoportban összesen 25 aktívan versenyző gyerekkel foglalkoznak. Legfontosabb szakmai partnere a klubnak a Keszthelyi Yachtkikötő VSE. Természetesen az összes nyugati utánpótlásklubbal igyekszik az egyesület jó kapcsolatot ápolni azzal a nem is titkolt céllal, hogy a nyugati medencében is erősödjön a vitorlázás szakmai színvonala.

RS Feva hajóosztályban 10 fős csapattal versenyeztünk az évben, akik nagyon szép dobogós ranglista helyezéseket nyertek el. 2022-től Pallay Tibor többszörös magyar bajnok vitorlázó irányításával fognak felkészülni a versenyzőink. Remélhetőleg a szeptemberben hazai vizeken rendezett országos bajnokságon sok szép meglepetést tartogatnak számunkra