KÖZELBEN

20220518 092056

Iskolánkból május 18-án szakmai tanulmányon vettek részt a 9. évfolyamos erdésztechnikus tanulók., kísérőik Lukács Andrea osztályfőnök és Guricza Zoltán oktató voltak. Uticéluk a SEFAG Zrt. Zselici Erdészete volt.

 

 

A tanulmányúton az erdőgazdálkodás, azon belül a természetes és mesterséges erdőfelújítások, erdőnevelés, erdővédelem, fahasználat, termőhely, közjólét, vadgazdálkodás, ill. a kerületvezető erdész feladatai voltak a témakörök.

 

A Hotel Kardosfa parkolójából az első bemutató helyszínére, a Csárdahelyre érkeztek, ott ifj. Pintér Ottó erdészeti igazgató, Pintér Ottó nyugalmazott erdészeti igazgató, Freller Mónika erdőművelési ágazatvezető és Javós Zoltán kerületvezető erdész fogadta őket. Innentől ők kalauzolták a csapatot a nap folyamán. Természetes felújítás folyamatába adtak betekintést, hiszen egy bekerített és megbontott – magtermésre váró – természetes felújítás alatt álló erdőrészletet láthattak első körben, majd ennek folytatásaként egy már befejezett természetes felújítást láthattak.

 

Utána egy letermelt, erősen ezüsthársas állomány alapján különböztették meg a természetes és mesterséges erdőfelújítást. Az erdőgazdálkodás szorosan összekapcsolódik a vadgazdálkodással, ennek a közgazdasági vonulatát is megemlítették. A zselici táj szépségét kiaknázva esett szó a közjóléti erdők hasznosításáról, a túranyomvonalak, tanösvények, közjóléti berendezések használatáról. A ropolyi tónál fogyasztották el az ebédet.

 

A tanulók számára hasznos, szakmailag kiváló előadásokat hallhattak. Talán ezek a tanulmányutak is hozzájárulnak ahhoz, hogy jó szakembereket neveljünk iskolánkban.

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.