KÖZELBEN

Stihl döntő 2022.09.10 23

A STIHL Országos Fakitermelő Bajnokság döntőjére a Bábolnai Gazdanapok keretében került sor 2022.09.10-én. A rendezvény fő támogatója az Andreas Stihl Kft. volt. A Ropolypusztai elődöntőn sikeresen szerepelt iskolánk csapata, így képviseltethette magát a bábolnai döntőben.

 

 

Az időjárás szerencsére kedvezett a szervezőknek és a versenyzőknek is, hiszen a reggeli csöpörgő után igazi napsütéses idő volt. A versenyben az első program (a fő versenyszám), ahol először egy döntést kellett végrehajtani egy arra alkalmas befogott fán, majd egy kombinált darabolás végrehajtása volt a feladat. Ezek után jött az igazi csapatmunka, ahol 2db 4m-es cserfa darabot kellett gallyazniuk, választékolni, darabolni, hasítani, majd besarangolni. A kétfordulós verseny késő délutánig tartott, ahol a profi és hivatásos favágók mellett tűzoltók és iskolák is versenyeztek.

 

Óriási élmény volt diákjainknak, hogy világbajnokokat ismerhettek meg. A Timbersport sorozatból jól ismert Rittlinger Róbertet, Juhász Istvánt és Répási Tamást, aki egyben kollégánk, Varga Zsolt tanítványa volt korábban.

 

A versenyt az Északerdő 100+ csapata nyerte meg, akik címvédőként érkeztek a versenyre. Iskolánkat a 11.B osztály tanulói képviselték: Balogh Mátyás, Cseh Martin, Kassai Roland, Sike Bálint alkotta csapat. Gratulálunk a tisztes helytállásért, hiszen ugyan a 28. helyen végeztek, de hivatásos fakitermelők, tűzoltók mellett ez nagy eredmény!

 

Írta: Varga Zsolt
Fotó: Matakovics István

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.