Skip to main content

Tavaszköszöntő csobbanást rendeznek Keszthelyen

Írta: hirbalaton.hu
Megjelent: 2025. március 19. Szerda, 01:36

2025 03 19 013458

Már hagyománnyá vált Keszthelyen a Tavaszköszöntő Csobbanás, amely idén hatodik alkalommal hívja a bátrakat egy jeges fürdőzésre. Március 29-én, szombaton délután a Városi Strandon gyűlnek össze azok, akik a Balaton hűvös vizével ünneplik a tavasz érkezését.

 

 

Idén is megrendezik a már hagyományosnak számító Tavaszköszöntő Csobbanást Keszthelyen. Március 29-én, szombaton 14 órától a Városi Strandon a legbátrabbak megmártózhatnak a Balaton hűs vizében, hogy méltón ünnepeljék a tavasz érkezését – írja a zaol.hu.

A különleges esemény házigazdája Ferenczi Ottó Gipsztigris, aki immár hatodik alkalommal szervezi meg a jeges kihívást. Az eseményen idén is részt vesz Schirilla György, a Nemzet Rozmárja, aki hivatalosan már visszavonult, de barátságuk kedvéért minden évben visszatér Keszthelyre.

A hangulatról és a forró ritmusokról a Boombatucada Dobegyüttes gondoskodik, emellett fellép a Tábortűz Együttes is. A gyerekeknek kötélugró bemutatóval kedveskednek, és a Festetics György Zeneiskola fúvós növendékei is színpadra lépnek.

Az esemény keretében megemlékeznek a víz világnapjáról is, amely egy héttel korábban esedékes, így a csobbanás nemcsak szórakoztató, hanem figyelemfelhívó szerepet is betölt.

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb