40 éve indult Föld körüli útjára a Szent Jupát vitorlás – ma Révfölöpön ismét vízre száll
Írta: hirbalaton.hu
Megjelent: 2025. szeptember 24. Szerda, 10:16

A Mathias Corvinus Collegium és a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum együttműködése eredményeként,
vízrebocsátásának 40. évfordulója alkalmából ismét vízre száll a Szent Jupát vitorlás hajó 2025. szeptember 24.-én 13:00 órakor, a Cholnoky Jenő Gyermek- és Ifjúsági Kikötőnél (8253 Révfülöp, Halász u. 51 – 53.)
A múzeum közösségi oldalán adta hírük, hogy 40 év után újra vitorlát bont a Szent Jupát.
Fa Nándor és Gál József legendás földkerülő vitorláshajója újra bemutatkozik a nagyközönségnek. Az eseményen számos meglepetéssel várják az érdeklődőket. A rendezvény ingyenes és nyilvános.
Fotó: hajozas.hu