Azonnali hatállyal menesztették a fonyódi városüzemeltetés vezetőjét

Rendkívüli ülésen bocsátották el a fonyódi városüzemeltetési cég büntetőügybe keveredett ügyvezetőjét. Erdei Barnabás polgármester szerint a lépés a helyi közszolgáltatások zavartalan működését garantálja.
A települést felkavaró botrány gyors és drasztikus döntésre kényszerítette a képviselő-testületet. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Kft. eddigi vezetőjét pénzmosás, valamint vagyon elleni bűncselekmények gyanúja miatt vették őrizetbe a hatóságok – írja a sonline.hu.
Erdei Barnabás friss közleményében hangsúlyozta: az önkormányzat a kialakult helyzetben is átláthatóan és felelősen jár el. A meggyanúsított ügyvezető azonnali visszahívásával a közfeladatok ellátása a továbbiakban is maradéktalanul biztosított. A városvezetés ígérete szerint a lakosság a háttérben zajló nyomozásból a mindennapokban semmit nem fog érzékelni, az átmeneti időszakra ugyanis már megszervezték a társaság új szakmai irányítását.
Kép: ChatGPT - Illusztráció!