
Tisztelt Szülők! A Marcaliban tanuló és Marcaliban lakó általános és középiskolás tanulók részére, valamint azok számára, akik iskolai gyermekfelügyeletet kértek, az iskolához leadott igények alapján van lehetőség a déli étkeztetést igénybe venni 11.00 órától 13.00 óráig tartó időtartamban a Központi Konyhán (Gyermekélelmezési Központ).

A 45/2020 (III.14.) kormányrendelet értelmében a bíróságokon rendkívüli ítélkezési szünet kerül elrendelésre.

A Magyar Orvosi Kamara elnöksége üdvözli a Kormány március 13-án elrendelt határozott intézkedéseit, amelyeket a koronavírus okozta járvány terjedésének lassítása érdekében hozott. Az eddig bevezetett intézkedések reményt adnak arra, hogy a betegek várható számának növekedése valamelyest lassulni fog – olvasható a kamara honlapján, amit vasárnap eljuttattak az Operatív Törzs számára.

A kormányablakokban is korlátozásokat vezet be a koronavírus-fertőzés terjedésének mérséklése érdekében a Somogy Megyei Kormányhivatal. Az intézkedések célja, hogy az ügyfélterekben a lehető legkevesebb személy tartózkodjon egyszerre. Az ügyfélszolgálatokon történő személyes megjelenés elkerülésével a megbetegedés kockázata és a járvány további terjedése mérsékelhető.

Tisztelt Marcaliak, tekintettel arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök péntek esti bejelentését semmilyen központi intézkedés nem követte, ezért annak érdekében, hogy a legkisebb kényelmetlenséget okozzuk, a következő döntéseket hoztam meg egyetértésben a döntéselőkészítésben részt vevőkkel:

A szombati adatok óta Magyarországon újabb 5 magyar állampolgárnál mutattak ki új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 30-ra nőtt a hazánkban diagnosztizált fertőzöttek száma.

A döntés az óvoda, a pedagógiai szakszolgálati intézmény és a pedagógiai-szakmai szolgáltatást nyújtó intézmény kivételével érinti valamennyi köznevelési intézményt.

Tanai Bernadett a Marcali VSZSE női kézilabda szakosztályának vezetője, arról értesíti a sportolókat és szüleiket, hogy hétfőtől további intézkedésig minden korosztályban elmaradnak az edzések.

A Miniszterelnök Úr bejelenése szerint 2020.03.16-tól (hétfő) a tanulók nem látogathatják az oktatási intézményeket, így a Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola összes iskolája zárva lesz a gyerekek előtt.

A Siófoki Szakképzési Centrum vezetőségének tájékoztatója az új digitális oktatási munkarenddel kapcsolatban

Személyes megjelenés nélkül egyszerűbb, gyorsabb és biztonságosabb az adóügyek intézése. A gazdálkodó szervezeteknek és az egyéni vállalkozóknak egyébként is kötelező az elektronikus út, a magánszemélyek pedig szabadon dönthetnek, hogy élnek-e a digitalizáció adta lehetőségekkel. Az online ügyintézés mellett ugyancsak kényelmes és gyors megoldást jelent a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) telefonos ügyfélszolgálata is.

Hamarosan rendeletet hoznak arról, hogy március 16-a hétfőtől új oktatási munkarend lép életbe: a tantermen kívüli digitális oktatási rend. Ezt azt jelenti, hogy a gyerekek nem, csak az igazgatók mehetnek be az iskolába, tanítani azonban kell. Így a szokott rendben az érettségi vizsgákat is meg tudják majd tartani.