
Az előző héthez képest kisebb mértékben, de tovább emelkedett a szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyagának koncentrációja.
Az elmúlt hétvége összesített adatait közöljük. A beoltottak száma 6 363 112 fő, közülük 6 101 699 fő már a második, 3 683 719 fő pedig már a megerősítő harmadik oltását is felvette. Az elmúlt három nap összesen 45 407 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 553 405 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

Az átoltottság további növelése és a járvány újabb hullámának megfékezése érdekében januárban és februárban is minden csütörtök és péntek délután, és szombaton oltási akciót szervezünk a kórházi oltópontokon és a kijelölt járásközponti szakrendelőkben.

Az átoltottság további növelése és a járvány újabb hullámának megfékezése érdekében januárban és februárban is minden csütörtök és péntek délután, és szombaton oltási akciót szervezünk a kórházi oltópontokon és a kijelölt járásközponti szakrendelőkben.

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke, Kincses Gyula közösségi oldalán válaszolt az oltásokkal, főképp a negyedik oltással kapcsolatos kérdésekre. Kincses szerint, akinek nincs 3 oltása, az azonnal kérje, illtetve kijelentette, hogy fokozott kockázatot jelent, ha valaki 60 év feletti és Sinopharm alapoltással rendelkezik.







