A Csiky Gergely Színház tíz bemutatót tervez a következő évadban

A kaposvári Csiky Gergely Színház és Kulturális Központ tíz bemutatót tervez a 2026/2027-es évadban, amelynek műsortervét Nagy Viktor igazgató vázolta fel kedden a teátrumban tartott társulati ülésen.
A direktor azt mondta, a nagyszínpadi felnőtt bérletes előadások között október 2-ától látható Eisemann Mihály, Halász Imre és Békeffi István Egy csók és más semmi című zenés vígjátéka Göttinger Pál rendezésében, november 6-ától Tennessee Williams Az ifjúság édes madara című színműve Hargitai Iván színrevitelében, és december 18-ától William Shakespeare Szentivánéji álom című vígjátéka, amelyet Fejes Szabolcs rendez.
Dés László, Nemes István, Böhm György, Korcsmáros György és Horváth Péter Valahol Európában című musicaljének premierje 2027. április 2-án, Ray Cooney A miniszter félrelép című bohózatának bemutatója május 14-én lesz, előbbit Kéri Kitty, utóbbit Kelemen József rendezi - tette hozzá.
Nagy Viktor kitért arra, hogy a gyermekbérletes előadások sorában szerepel november 19-étől Weöres Sándor A holdbeli csónakos című zenés mesejátéka Bezerédi Bendegúz rendezésében, valamint 2027. február 18-ától a Cirkuszkocsival a sarkvidéken át című mesejáték, melyet Jules Verne regénye alapján Mikó Csaba alkalmazott színpadra és Bereczki Csilla rendezett.
Az igazgató szólt arról is, hogy Csukás István örököseinek engedélyével új előadás készül az író meseuniverzumából: a Mesék Süsünek című darabot Jeli Viktória írta, Benedek Dániel rendezi és az Összpróba Alapítvány, a Kultkikötő valamint a Csiky Gergely Színház közös produkciójaként először a nyáron szabadtéren, majd a kaposvári teátrum kamaraszínpadán láthatja a közönség.
A kilencedik bemutató a Gombos Péter által írt Fekete lyuk című drogprevenciós, beavató színházi előadás lesz - jegyezte meg a direktor, aki a tizedik premiert egyelőre nem árulta el, de úgy fogalmazott: igazi szenzációnak ígérkezik.
A társulat nagy tapssal fogadta Nagy Viktor bejelentetését, hogy Hüse Csaba színművész visszaszerződik a társulathoz, és Hargitai Iván állandó rendezője lesz a színháznak.
Nagy Viktor az ülés után újságíróknak hangsúlyozta, a céljuk továbbra is az, hogy a színház közösségi térként működjön, ahol generációk találkozhatnak, és közös élményeken keresztül kapcsolódhatnak egymáshoz. Szeretnék, ha az együttgondolkodás generációkon átívelő lenne, az ifjak és az idősebbek a színházban találkozva tudnának beszélgetni egymással, mert erre nagy szükség van - fejtette ki.
A Csiky Gergely Színház az eseményt követően kiadott és az MTI-hez is eljuttatott sajtóközleményében azt írta, hogy a bérletvásárlásra és -megújításra április 21-től van mód, a régi bérleteseik helyét június 26-áig tartják fenn, az online bérletvásárlás július 1-jétől lehetséges a csiky.hu oldalon.
Fotó: Varga György/MTI