Fő tartalom átugrása

Vihar - MVM: megkettőzött erővel zajlik a helyreállítás, 64 ezer ügyfélnél újra van áram

Írta: mti
Megjelent: 2025. július 08. Kedd, 00:24

dhe ZOOM

Megkettőzött erővel zajlik a hibahelyek behatárolása és folyamatosak a helyreállítási munkák - közölte az MVM a Facebook-oldalán hétfő este, jelezve, már 64 ezer ügyfélnél helyreállították az áramszolgáltatást.

 

 

A tájékoztató szerint az ország szinte teljes területét letaroló vihar az MVM hálózatán is jelentős károkat okozott, csak a középfeszültségű hálózaton csaknem 150 helyen történt üzemzavar a vezetékre dőlő vagy azt leszakító fák miatt, egy időben 190 ezer háztartás maradt villamosenergia-ellátás nélkül.

A vihar elvonultával új hibahelyek már nincsenek, a helyreállításon mintegy 300 szerelő dolgozik folyamatosan, dupla műszakban, ennek következtében 64 ezer ügyfélnél már helyreállították a szolgáltatást. A hibabejelentéseket feldolgozó telefonközpont is csaknem 10 ezer hívást fogadott - írták az MVM Émász és az MVM Démász Áramhálózati Kft. bejegyzésében.

Fotó: MVM

 

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb