Vitézy Dávid: jelentősen nőtt a balatoni InterCity- és expresszvonatok népszerűsége

A 2026-os balatoni főszezon első hónapjának adatai egyértelműen jelzik a közösségi közlekedés, ezen belül is a vasút növekvő vonzerejét a tópartra utazók körében - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook oldalán.
Hangsúlyozta, a vakáció első heteiben tovább nőtt a balatoni vonatok népszerűsége, az idén ismét elindított helyjegyes vonatok utasforgalma a főszezon első harminc napja alatt csaknem 5 százalékkal haladta meg a 2025-ös hasonló időszak értékeit. Különösen kedveltek a Jégmadár és a Csabai Tekergő expresszvonatok.
Az utasforgalom növekedésének motorjai idén is az átszállásmentes, kényelmes utazást biztosító közvetlen járatok. A Dunakanyar és Fonyód közötti Jégmadár Expressz utasforgalma 22 százalékkal, míg a Békéscsaba-Szolnok-Balatonfüred-Tapolca közötti Csabai Tekergőé közel 30 százalékkal emelkedett a főszezon első hónapjában. Stabil növekedést mutattak továbbá a fővárost az északi parttal összekötő Kék Hullám InterCity-k 7 százalékos, valamint a Budapest és a déli part közötti Tópart expresszvonatok 4 százalékos emelkedéssel. A kerékpárszállítás is jelentősen, 6,5 százalékkal növekedett a balatoni vonalakon - ismertette.
Hozzátette, a fedélzeti vendéglátás is népszerű a nyári szezonban. A tavalyi főszezonhoz viszonyítva a Balaton InterCity vonatokon 11 százalékkal, a Kék Hullám InterCityken pedig 44 százalékkal több tranzakciót regisztráltak.
A hétvégére várható nagy meleg miatt várhatóan sokan indulnak a Balatonhoz és a népszerűbb tavakhoz. A nagy érdeklődés miatt érdemes előre megváltani a menet- és helyjegyeket, mert a szabad ülőhelyek gyorsan elfogyhatnak - hívta fel a figyelmet.
Vitézy Dávid hangsúlyozta, továbbra is arra törekednek, hogy a MÁV-csoport a balatoni főszezon hátralévő részében is kiszámítható és kényelmes szolgáltatást nyújtson az utazóközönség számára, kiemelt figyelmet fordítva a menetrendszerűség javítására, és a járművek megfelelő műszaki állapotának biztosítására.