Kezdőlap

Két napon át versenyeztek Budapesten az Atlétikai Diákolimpia Országos Döntőjén a III. korcsoportos (1999-2000- es születésűek) és IV. korcsoportos (1997-1998- as születésűek) Marcali Diákok. Hétfőn a Marcali Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény atlétika csapata az egyéni számokban lépett pályára. És nagyszerű sikerekkel örvendeztettek meg minket!

atl500

Bárczi Kata Magyarország Diákolimpiai Bajnoka lett a IV. korcsoportos kislabda hajításban! Kardos Evelin a IV. helyen, Horváth Zsanett a VI. helyen végzett! Vida Bence a IV. korcsoportos súlylökésben V. lett!A nap végén a 4x100 leány váltónk hatalmas sikert ért el! Bronzérmes lett! A Varasdi Fanni, Bárczi Kata, Szecsődi Laura, Szabó Eszter összetételű váltó eredménye egészen kivételes siker, hiszen klasszikus atlétika számban érték el, és ha összevetjük a lehetőségeinket a valódi sportiskolák lehetőségeivel .... ezek a lányok nem rekortán öntött gumi pályán készültek!

Köszönjük a nagyszerű szereplést a Diákolimpia Döntőjén való indulásra jogot szerzett de érmet nem nyert nagyszerű diákoknak is! (Amint lesz részletes eredmény közzé teszem!)

Ma pedig a Marcali Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény csapata, Magyarország Diákolimpia Bajnoka lett! Harmadszor összetettben! A csapat tagjai: Bárczi Kata, Horváth Zsanett, Kuti Bettina, Mezőfi Brigitta, Szabó Eszter, Szecsődi Laura. Bárczi Kata egyéni összetettben a 4. helyen zárt, 2 ponttal lemaradva a harmadik helyezettől.

41 aranyérem ...

41 aranyérmet, Diákolimpiai Bajnoki címet szerzett 11 diák Önmagának, Iskolájának, Városának az elmúlt nyolc év alatt. A Mikszáth Kálmán Utcai Általános Iskola testnevelés tagozatos (emeltszintű testnevelés) diákjai, megítélésem szerint példátlan sikert értek el. A bajnoki címeket - érmeket - kézilabda és atlétika sportágakban szerezték. Három egyéni és hat csapatbajnoki cím a Diákolimpiákon, és persze további érmek, értékes helyezések!

Az elvégzett munka először 2008 –ban hozott országos jelentőségű sikert, amikor a II. korcsoportos leány atlétika 3 próba csapat lett első a Diákolimpián. A csapat tagjai: Bárczi Kata, Horváth Zsanett, Kuti Bettina, Mezőfi Brigitta, Szabó Eszter, Szecsődi Laura.

2010 –ben a III. korcsoportos Országos Diákolimpiai Atlétika Négypróba Bajnokság győztesei csapatban: Ágoston Kitti, Bárczi Kata, Kuti Bettina, Mezőfi Brigitta, Sárfi Anett, Szabó Eszter, Szecsődi Laura. Ebben az évben még egy csapatbajnoki címet szereztek kislabdahajításban! A csapat tagjai: Bárczi Kata, Horváth Zsanett, Kardos Evelin, Sárfi Anett, Szabó Eszter.

Kardos Evelin, 2010 –ben az atlétika diákolimpia III. korcsoportos egyéni pályabajnokságán kislabdahajításban országos 1. helyezést ért el. A 2010 júniusában Budapesten megrendezett versenyen 60,33 cm-es dobásával nyert.

2011 –ben az Atlétika Ügyességi Csapatbajnokság Diákolimpiai Országos Döntőjén ismét győztünk a kislabdahajításban. A bajnokok: Bárczi Kata, Horváth Zsanett, Kardos Evelin, Sárfi Anett, Szabó Eszter.

2011 –ben Kardos Evelin megvédte a Diákolimpiai Bajnoki címét, és 61 méter 31 centiméteres dobással ismét maga mögé utasította a teljes mezőnyt.

2012 –ben először kézilabdában diadalmaskodtak. A IV. korcsoportos Leány Kézilabda Diákolimpián győztes csapat: Ágoston Kitti, Bán Farkas Dorottya, Bárczi Kata, Dombóvári Dóra, Gergő Virág, Gerencsér Titanilla, Horváth Zsanett, Jancsek Zsófia, Kuti Bettina, Mezőfi Brigitta, Szabó Eszter, Szecsődi Laura. (a felsorolásban vastagon jelzett diákok nem a cikkben említett tagozatra jártak)

A 2012 év utolsó az általános iskolai éveik sorában a lányoknak. Ismét remekeltek atlétikában. Hétfőn Bárczi Kata Magyarország Diákolimpiai Bajnoka lett kislabdahajításban. Ma pedig a Mikszáth csapata, a IV. korcsoportos összetett csapatbajnoka, Magyarország Diákolimpia Bajnoka! A csapat tagjai: Bárczi Kata, Horváth Zsanett, Kuti Bettina, Mezőfi Brigitta, Szabó Eszter, Szecsődi Laura.

A siker kovácsok: Bőle László, Fuisz János, Trombitás Árpád, Balogh Viktória, Fuisz Jánosné és Balogh Beatrix

Nagyszerű teljesítmény! Gratulálok lányok! Gratulálok a felkészítőiteknek!

Szecsődi Laura: 2008, 2010, 2012, 2012

A vastagon szedett évszám egyéni címet jelöl!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.