Kezdőlap

SPR 1534

Tegnap Győrben jártam és megnéztem a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium Diákolimpián szerepelő leány kézilabda csapatának két mérkőzését.

A VI. korcsoportos döntőn nyolc csapat vesz részt, a sorsolás csütörtök este három NBI –es csapattal „örvendeztetett" meg minket. Persze tudtuk már az indulásnál, hogy a 7 lehetséges csapat közül 5 az NBI élmezőnyében kézilabdázó junior kézieseiből álló „iskolai" csapat. Azért jobban örültem volna a másik csoportnak.

Az első mérkőzésünket az alaposan megerősített Siófokkal játszottuk. Az első félidőben volt idő amikor 4 góllal is vezettünk a félidőben egyenlő volt az állás, de a második félidőben „felőröltek" minket és kikaptunk. Marcali – Siófok 24-28.

A pénteki második mérkőzésünkön a Győr volt az ellenfelünk. Szóval az ország elsőszámú női kézilabda csapatának junior csapata. A hírnévhez méltó játékosokkal, és ráadásul a valóban végzőskorú, játékosokkal. Szóval esélyünk sem volt. Talán ezért, de egy nagyon jó kis meccset játszottunk az egyértelmű bajnokesélyes hazai csapat ellen. Leányaink az utolsó másodpercig harcolva 36-15 arányban kikaptak. Nagyon bíztató a szombati napra, hogy több gólt tudtunk dobni a hatalmas fizikai fölényben játszó Győrnek mint a másik NBI-es csoport társunk Vác. Ők 36-13 arányban szenvedtek vereséget.

Ma délben a Váccal mérkőzünk. Ha sikerül győznünk akkor az 5-6 helyért játszunk vasárnap. (A cikk írásakor nem tudom a Siófok – Vác mérkőzés eredményét ez még „közbeszólhat" a csoport végeredményébe.) A további eredmények: Debrecen – Békéscsaba 24-24; Telepi (Bp) - Építők (Bp.) 22-23; Építők – Debrecen 27-23; Telepi - Békéscsaba 26-32.

A Siófok elleni mérkőzésen Sárfi Anett megsérült, mentő vitte a kórházba. Szerencsére nincs komolyabb baj! A gerinc melletti szalag sérült, már a saját lábán jár. ))) De nagyon megijedtünk, amikor vákuumágyon vitték el mentők. Néhány hét pihenő, és újból harcra kész az Anett! Jobbulást!

Balogh Beával a Siófoki meccs után beszéltem.

Ma olyan játékosok is szerepeltek a Siófokban, akikkel a megyei döntőben nem találkoztunk köztük a Termány Rita aki az NB-es felnőtt csapat tagja, de erősítettek másokkal is.

Nagyon jól kezdtünk, de az első félidő második szakaszában viszont akadozott a támadó játékunk akadozott és védekezésben is egyre több hibát vétettünk. Messziről kaptunk gólokat, addigra „ébredt fel" a Siófoki lövő (Termány Rita) elkezdett „bombázni" amit sajnos nem tudtunk semlegesíteni.

Addig, amíg ők könnyű gólokat tudtak lőni támadásban, mi minden egyes gólért megszenvedtünk, és ebbe nagyon elfáradtunk. A félidőben még döntetlen volt, de a második félidőben már elment mellettünk a Siófok. Próbáltunk védekezést váltani, ami jól sikerült annak ellenére, hogy nyitott védekezést éles meccsen még nem csináltunk. A lányoknak bele keltett „szoknia", de ha itt valaki hibázott az nagy hiba volt, és gól lett belőle.

Összességében én azt gondolom és meccs előtt is azt mondtam a lányoknak, hogy óriási dolog. hogy itt vagyunk. Tisztességgel küzdöttünk, és harcoltunk a Siófok ellen. Most ez ennyire volt elég.

Következik a Győr. A mérkőzésnek nem mi vagyunk az esélyesei. Én megpróbálok mindenkit játszatni, a célunk a tisztes helytállás. Holnap a Vác ellen több az esélyünk.