...Beszámolónkat ott hagytuk abba, hogy csapatunk az országos döntőben öt forduló után két győzelemmel egy döntetlennel és két vereséggel az NB I-es Budapesti Sárkány DSE ellen küzdött. A későbbi bajnok második gárdája ellen minimális 2,5-3,5 arányú vereséget szenvedtünk.

sakk cim

Délután az utolsó előtti fordulóban a nagy utánpótlás hagyományokkal rendelkező Hűvösvölgyi Sakkiskola várt ránk és itt következett be a fizikai-idegi megterhelésből adódó holtpont (az ötórás dupla fordulókon kívül a szállás és a versenyterem közötti háromnegyed órás tömegközlekedés a budapesti- , illetve idősebb játékosokkal rendelkező csapatok regenerálódását jobban segítette ), habár a mérkőzés egyes pillanataiban a döntetlen sem tűnt elérhetetlennek sorra rontottuk el az ígéretes állásokat és súlyos vereségbe szaladtunk.

Másnap délelőtt kipihenten és nagy ambícióval kezdtünk a változatosság kedvéért ismét budapesti ellenfél ellen. A Barcza Gedeon SC harmadik csapata ellen 5-1 arányban sikerült diadalmaskodnunk, így fiataljaink három győzelemmel egy döntetlennel és négy vereséggel, a 27. helyen zárták a versenyt.

Összességében kényszerűségből tartalékosan felálló csapatunk tagjai kiváló küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot, sokszor fel sem tűnt, hogy a harmadik táblától kezdve mindenki egy nagyságrenddel erősebb ellenfél játszott és ez igen biztató a jövőre nézve.