SPORT

DSC 7741

Szép nagy busszal, és ehhez méltó létszámú játékossal érkezett a Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata ma délután Marcaliba.

Csapatunk nagyon jól kezdett, és nagyszerűen játszott a mérkőzés elején, aztán „bedarált” minket a fizikailag jóval erősebb ellenfél. Az akadémisták összehasonlíthatatlanul jobb kondícióban játszották le a mérkőzést. Náluk a napi két edzés a megszokott ... nálunk munka mellett heti 3-5 edzés, ami lehetséges. Nekik 4 csarnok, nekünk pedig a mi szeretett „Csarink” iskolásokkal, kosarasokkal, alkalmanként focistákkal. Ez van.

Amíg bírtuk, és még utána is, harcoltunk, küzdöttünk, nem adtuk fel ... erre volt elég.

Marcali VSzSE – NEKA női NBI/B: 25-32 (12-16)

Góllövőink:
Urbán Edina 8; Bárczi Kata 7; Sziva-Balogh Piroska 7; Novográdecz Glória 2; Tanai Bernadett 1.

A galériához kattintson a képre!

Balogh Manyi nyilatkozata:

A tudósításom címét már a mérkőzés közben kitaláltam ... „A huszadik percben vette át a NEKA a vezetést” mert már akkor úgy gondoltam, hogy a napi kettőt edző, korlátlan cserelehetőséggel rendelkező NEKA ellen nagyon tisztességesen helyt álltunk. Persze ez az én véleményem, gondolom olvasóink inkább a Te véleményedre kíváncsiak.

Ezt a mai mérkőzést, és az előzőt a Nagyatád ellen is jól kezdtük. Ma már nem csak 10 percig, hanem ahogy mondod húsz percig a kezünkben tartottuk a mérkőzést. Belőttük a helyzeteinket és addig gyakorlatilag irányítottuk a játékot. Aztán valószínűleg a fáradságból jöttek azok a technikai hibák, amit az ellenfél azonnal kihasznált.

A második félidőben, egy kicsit bennragadtunk az öltözőben ... az 5-6 percben sikerült gólt dobnunk. És hát az a fizikai különbség, ami a két csapat között megvan, az kezdett egyre jobban érvényesülni.

Nagyon akart a csapat és visszajöttünk 4 gólra a második félidő 20-22 percében. Jól használtuk ki az emberelőnyeinket, és nagyon eredményesek voltunk a balszélen. A négy gól hátrány szerintem reális végeredmény lett volna, de ismét csak sokat hibáztunk és nagyobb különbség alakult ki a mérkőzés végére.

A juniormérkőzésről kérdeznélek. Szinte végig ugyanazok játszották a meccset, akik kezdtek. Sajnos csere lehetőségünk nem sok van és hát délelőtt a serdülőknek is volt egy harcos meccse. Kevesen vagyunk.

A csapatunk elszántságával, akaratával itt sem volt gond. Az tény, hogy azok a klasszikus játékhelyzetek, amiből mi szoktunk eredményesek lenni ... tehát az átlövésekből, az a NEKA fizikai adottságai miatt ma sikertelen volt. Inkább a betörő típusú, cselezős játék tudott eredményes lenni amit nem mindig tudtunk kellőképen alkalmazni. Erőltettük az átlövéseket, de azokat az ellenfél nagyon jól sáncolta.

Szélről itt is eredményesek tudtunk lenni, elég jó százalékban használtuk ki a helyzeteinket. Csináltunk hellyel-közzel gyönyörű dolgokat, azt kell elérnünk, hogy ezeket sokkal több alkalommal tudjuk megcsinálni.

Következik a bajnokságban két hét szünet, 22 –én megyünk Szombathelyre a Haladáshoz. Hogy készül a csapat?

Ahogy az elmúlt két hétben, úgy most is próbáljuk a fizikai erőnlétünket, az állapotunkat kicsit még jobban helyrerakni. Igyekszünk felkészülni a Szombathelyiekből, hogy győzni tudjunk azon a létfontosságú mérkőzésen. Győzni megyünk Szombathelyre!

Köszönöm szépen!

Marcali VSzSE – NEKA női NBI/B junior: 24-38 (8-13)

Góllövőink:
Horváth Zsanett 7; Borbély Lili 6; Dudás Emese 3; Kuti Melitta 3; Gergő Virág 2; Novográdecz Glória 2; Gaál Virág 1.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.