SPR_0991

Marcali VSZSE - Pénzügyőr-Spartacus 28 – 36, félidőben 15-15. A bajnokságot jelenleg 44 ponttal és a 25 fordulóból 22 –ben győztes Pénzügyőr-Spartacus junior csapatával mérkőztünk ma délután a bajnoki szezon utolsó hazai mérkőzésén. Nagyon szerettünk volna győzni, de tudtuk ... nem mi vagyunk az esélyesek. A lányaink nagyot küzdöttek és sokáig pariban is voltak. De végül ledarált minket az fizikai erő és a rutin! Az utolsó fordulóban Nagyatádon dől el, hogy 6. –at vagy 7. –ek leszünk a bajnokságban. Ha nem volna, a mérkőzés egy somogyi rangadó azt írnám ... teljesen mindegy! Már így is erőn felül, minden várakozást felülmúlva teljesített újonc csapatunk a női kézilabda élvonalában!

A mérkőzés kezdetén Dr. Sütő László köszöntötte a „Magyarország jó tanulója – Jó sportolója" kitüntetettjeit: Bárczi Katát, Kuti Bettinát, Mezőfi Brigittát, Szabó Esztert, és Szecsődi Laurát.

Balogh Bea nyilatkozata:

Egy olyan csapattal találkoztunk ma, akik a második helyen állnak a bajnokságban, de még esélyesek akár a bajnoki címre is. A vendégek edzőjével beszélgettem a mérkőzés előtt és elmondta, hogy van a csapatában 93 –as születésű játékos is, de van sok 94-95 ben született játékosa is. És hát ez meg is látszott a termetükön.

Én azt hiszem a lányok az első félidőben addig, amíg fizikálisan fel tudtuk venni az ellenfelünkkel a versenyt, addig azért nagyon ügyesen helytálltak. A második félidőben elbizonytalanodtunk támadásban, és ennek köszönhető az, hogy végül ennyi lett közte. Ennek ellenére én azt gondolom, hogy ez egy nagyon tisztességes helytállás volt.

{gallery watermark=1 watermark:position=se watermark:x=10 watermark:y=10}2013-05-18-20-27-30{/gallery}