VÁROSUNK
fesztival terkepItt a nyár és ismét itt a fesztivál Marcaliban. A héten, pénteken és szombaton ismét program kavalkád lesz városunkban. Vigmondné Szalai Erikát, a Marcali Kulturális Központ igazgatóját kérdeztem a műsorról.
 
Egy nagy rendezvény lesz városunkban a hétvégén, hogy áll a fesztivál előkészítése? 
 
A nagyobb hangsúlyt most hagyományos fesztivál helyszínen az Európa Parkban, az Orgona - Nyár – Liget - Marczali Henrik utca által határolt terület kapja. Ott lesz berendezve a fesztiváludvar. Gyakorlatilag, egy helyre szeretnénk koncentrálni a programokat, a műsorokat. Ezért is lesz ott a fedett színpad és a fedett nézőtér. Nem csak az esőre, hanem a melegre és a tűző napra is készülünk. A főszínpad a tér északi végében a Nyár utcával párhuzamosan lesz elhelyezve és a nézőtér két oldalán pedig árusok, kézműves műhelyek lesznek kialakítva.
 
Milyen kínálat lesz?
 
Lesz étel és ital, de igényes népművészeti termékek, kézzel készült termékek, népi iparművészeti termékek. Hogy konkrétabb legyek a horgolt ékszertől a minősített népművészeti termékig lesz választék. Az árusok sorát megszakítják olyan műhelyek, ahol a népi mesterségeket mutatják be képviselőik. Ezekben a sátrakban a gyerekek, érdeklődő felnőttek kipróbálhatják, például hogyan kell díszíteni egy mézeskalácsot. 
 
Amúgy az elképzelhetetlen, hogy a „Tradíció és Folk” címet viselő rendezvényen ne legyen zene és tánc, ehhez pedig tradicionálisan hozzátartozik a magyaros vendéglátás is. 
 
Hány jelentkező van jelenleg? Hány árusítóhely lesz kialakítva?
 
Harminc helyet alakítunk ki, ennek már több mint a fele „elkelt”, csütörtökig lehet jelentkezni nálam azoknak, akik még, szeretnének megjelenni a fesztiválon árusítóként
 
Ez egy hagyományosan sok embert megmozgató rendezvény. Kik segítenek a technikai lebonyolításban?
 
A Kulturális Központ dolgozói mellett, középiskolás diákok is segítenek a lebonyolításban a munkatársaim irányításával. A Berzsenyi gimnáziummal és a Széchenyi szakközépiskolával van együttműködési szerződésünk, és a diákok kötelező 50 órás közösségi munkájának részeként végzik majd a rájuk bízott feladatokat.
 
Ha már szóba kerültek a diákok, tájékoztatnám a Kulturális Korzó látogatóit, hogy a nyár folyamán a recepciónál is diákokkal találkozhatnak. A Marcali Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltsége által biztosított pályázat keretében,  július 01 –től, augusztus 31 –ig dolgoznak a diákok intézményünkben.
 
Vissza a hétvégéhez. A Szabadtéri Színpadon milyen rendezvények lesznek?
 
fesztival terkep
 
Pénteken a Baglas Néptánc Együttes és vendégei, Sopron Táncegyüttes (Sopron) - Balaton Táncegyüttes (Siófok) - Bojtár Népzenei Együttes (Nagykanizsa) 17:30 kor kezdenek. Szombaton a Baglas Fundamentum Táncegyüttes és vendégei ugyancsak 17:30 –kor. Fellépő együttesek: - Abaúj Hagyományőrző Népi Együttes (Hidasnémeti) - Hegyköz Táncegyüttes (Sátoraljaújhely) - Harangláb Népzenei Együttes (Zalaegerszeg) - Centar Tradicijske Kulture (Varazdin)
 
Mind a két nap 19:30 kor vége lesz a táncos programnak, tekintettel a 20 órakor kezdődő nagyszínpadi programokra – átérjenek és helyet foglaljanak a nézők.
 
Egy kicsit előre szaladtuk, arra kérlek, menjünk végig az időrenden.
 
Pénteken délután háromkor kezdünk, ekkor nyitjuk meg a népi fesztiváludvart. Ahogy mondtam 17:30 a Szabadtéri Színpadon a táncosok programja, majd este nyolctól a nagyszínpadon, Világzene - Herczku Ágnes - Nikola Parov koncert.
 
Szombaton tíz órakor nyitjuk a népi játszóteret, ahol sok érdekes népi játékot próbálhatnak ki a gyerekek ingyenesen, este hat óráig.
 
Déltől félkettőig lesz a népi étkek bemutatója. A GYÉK lesz a segítségünkre. A helyszínen lesz bemutató és kóstolási lehetőség. Néhány példa a kínálatból: dödölle, aludttejes prósza, krumplis pogácsa, olyan ételek, amit nagyanyáink főztek valamikor. Jelképes összegért a látogatók meg is kóstolhatják az étkeket. Közben „jó ebédhez szól a nóta” a Kék Balaton Citerazenekart (Cserszegtomaj) és Pintér Józsefet a Citera Népi Mesterét (Marcali) hallgathatják.
 
Három órától a nagyszínpadon „Bordalok, zenés borversek” címmel a Borra-Való Együttes fellépését követhetik a vendégek.
 
Egy igazi népünnep nem lehet meg a népi színjáték nélkül. Négy órakor a Szabadtéri Színpadon, az Imre Sándor Szeretetszínház előadásában a Lúdas Matyi című színjátékot nézhetik meg az érdeklődők.
 
Húsz órától kezdődik a fesztiváludvar nagyszínpadán, a Makám koncert. Lesz még egy záró utcabál az Európa Park Zenepavilonjánál, este 10 órától a Melinda és Happy Boys fogja a talpalávalót szolgáltatni.
 
Időjárás? Minden szabadtéri rendezvény nagy kockázata. Mi lesz ha esik az eső?
 
Nem lesz eső! :-) Azért úgy készülünk, hogy a nagyszínpad és az előtte lévő nézőtér fedett lesz, ezért az eredetileg odatervezett programokat eső esetén is megtarthatjuk ott. A táncosoknak kell megkeresni a lehetőséget, a legvégső esetben bevisszük a Művelődési Házba, de hangsúlyozom jó idő lesz! És nem lesz szükség erre a verzióra! Legalábbis nagyon remélem! :-)
 
Vége az iskolának, itt a szünidő a nyaralás ideje. A Tradíció és Folk napok után is folytatódik a nyár. Lesz-e a betervezett programok mellett, valami új? 
 
Újra indítjuk a mozielőadásokat a városban. Azzal a különbséggel, hogy most nem a Szabadtéri Színpadon, hanem a Kulturális Korzó mozi termében lesznek a vetítések. 
 
Két ok is közrejátszott a módosításban. Az egyik az volt, hogy a Szabadtéri Színpadon elég későn indult a vetítés, mert meg kellett várni, hogy besötétedjen. A kínálatban anyagi lehetőségeink szerint szeretnénk – nem premier, de viszonylag friss megjelenésű filmeket vetíteni. Ahhoz, hogy ezt megtegyük, legalább 500 forintos belépőjegyet kell szednünk.
 
Tehát július 20-tól minden héten szerdán és szombaton ismét mozi Marcaliban, a Kulturális Korzó klímatizált mozi termében! 
 
Köszönöm és sok sikert kívánok, mindannyiunk érdekében!
fesztivalzudvarplakat web500
 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.