VÁROSUNK

P1020016

A szerdai hajóút után csütörtökön is színes programok várták a „Hand in Hand for a Wonderful Land" elnevezésű környezetvédelmi projekt résztvevőit.

A lengyel, szlovén, török, német, angol, spanyol, bolgár és olasz küldöttség diák tagjai megtekinthettek egy rendkívüli angolórát, ami remek lehetőséget adott a közös nyelv gyakorlására. A délelőtt további részében az első projektév eseményeit összefoglaló prezentáció bemutatására került sor az iskola könyvtárában, majd hivatalosan lezárták a magyar találkozót.

Ezután a munkát szórakozás követte, hiszen a külföldi gyerekek bekapcsolódtak a Noszlopy labdajáték napjába: fociztak, kézilabdáztak, floorballoztak, tollasoztak és kosaraztak, természetesen sok-sok nevetéssel fűszerezve.

Egy finom ebéd elfogyasztása után vendégeink sétára indultak Marcaliban, melynek során megtekintették városunk múzeumát. Délután pedig a művészeti iskola csoportjainak táncbemutatóival és egy fergeteges táncházzal köszöntünk el látogatóinktól. Kicsik és nagyok vidáman próbálták elsajátítani a magyar táncok alapjait. A mulatság végén ajándékkal kedveskedtünk külföldi barátainknak, akiktől egy búcsúvacsora keretében köszönt el Fehér-Kun Andrea projekt-koordinátor és Szilágyi István főigazgató úr. Ám a búcsú nem végleges, hiszen a nagyszabású nemzetközi projekt novemberben Veronában folytatódik.

Büszkén jelenthetjük ki, hogy mind a nyolc ország küldöttsége remekül érezte magát Marcaliban, és jó hírét viszik hazájukban Magyarországnak. Természetesen az akadálymentes lebonyolítás nem jöhetett volna létre szülői segítség nélkül.

A Noszlopy iskola tanári kara ezúton fejezi ki köszönetét azoknak a szülőknek, akik szállást és vendégszeretetet nyújtottak a külföldi gyerekeknek: Gáspár Csillának, Tóth Beátának, Némethné Tóth Mariannának, Horváthné Virág Henriettának, Péterszeginé Kovács Katalinnak, Borbélyné Forner Évának, Dakó Csabánénak, Aranyné Varga Mariannának, Kissné Takács Ildikónak, Szarka Ákosnénak, Krujber Juditnak, Laczkó Gábornénak, Strómájer Katalinnak, Kuruczné Gazdag Erikának és Tóthné Szalavári Ottíliának.

P1010644
P1010645
P1020006
P1020012
P1020016
P1020063
P1020086
P1020103
P1020125
P1020126
P1020141
P1020154
P1020187
P1020245
01/14 
start stop bwd fwd

Navigáció a nyilakkal lehetséges, illetve a galéria automatikusan töltődik a lejátszás gombra kattintva. Nagyobb méret jobb egérgomb ... megnyitás új lapon.

Comenius

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.