Véglegesen eldőlt, hogy a Künzelsau téren lesz a háromnapos vásár. Megkerestem Vigmondné Szalai Erikát, a Marcali Kulturális Központ igazgatóját és a részletekről kérdeztem.
Látom elkészült a plakát, gondolom a szervezés is elkezdődik? Mikor lesz a vásár?
December 17 (csütörtök) –től, 19 (szombat) –ig tervezzük. A plakát egyben egy felhívás is, tehát várjuk az árusokat, akik szeretnének erre jelentkezni. Két nagy sátrat állítunk fel a Künzelsau téren, egymás mellett, ami kiad egy nagy sátrat. Körben az oldalak maradnak, csak a bejárat lesz szabadon. Erre azért lesz szükség, mert szeretnénk azt a körülhatárolt teret fűteni. Természetesen kidekoráljuk az árusító teret, állítunk egy kisebb karácsonyfát bent az árusító térben erre az alkalomra. Várjuk az óvodások, kisiskolások díszeit, hogy a fenyőt karácsonyfává varázsoljuk!
Úgy tervezzük, hogy a sátor oldalainál helyezzük el az árusokat, és középen lesznek padok, asztalok. Minden bizonnyal lesznek, akik forralt bort, teát árulnak, a vendégeknek pedig lesz hely leülni, beszélgetni, fogyasztani, zenét hallgatni. Lesz standja a Kulturális Központnak is, ahol a szolgáltatásainkkal megjelenünk.
Műsor lesz?
Tervben volt, de végül úgy döntöttünk, hogy nem lesz fellépő. Azon a héten nagyon sok más program is lesz a városban. A templomi koncerttől, az iskolai programokig. Úgy gondoltuk, hogy nem „konkurálunk” ezekkel a rendezvényekkel.
Hol lehet jelentkezni az árusoknak?
A Kulturális Központ elérhetőségein, kapnak további információt tőlem, vagy munkatársaimtól.