VÁROSUNK

korhaz20161026 web 525 lead

Elterjedt a városban a hír, hogy a Marcali az Otthonunk Egyesület és a város civil szervezeti által a Marcali Kórházért 2016. október 26-án (szerdán) 17 órára meghirdetett civil tömegdemonstráció elmarad. Felkerestem Kőrösi Andrást, a szervezet titkárát és megkérdeztem az Európa Parkba tervezett tiltakozásról.

 

Okafogyott lett a demonstráció? Ha nem akkor, hogy történik annak a lebonyolítása?

 

Amikor a napokban napvilágot láttak a hírek a Kórházzal kapcsolatosan, elgondolkoztunk azon, hogy szükség van-e a megmozdulásra. Megtárgyaltuk a kialakult helyzetet és úgy döntöttünk, hogy mindenképpen megtartjuk a rendezvényt.

 

Egyrészt azért, mert az elmúlt évek, hónapok kórházunkat érintő változásai nagyon kedvezőtlenül alakultak. Másrészt, mert meg kell mutatni azt, hogy Marcali és a környékének a lakossága kiáll a Kórházáért!

 

Hosszú előkészítő munka előzte meg ezt a demonstrációt, de mára már minden szükséges engedéllyel rendelkezünk. Volt már bejárás a rendőrséggel, rendezőgárdát hoztunk létre az alkalomra.

 

Az időjárás-előjelzés borús, de csapadékmentes estét ígér, de ha esni fog akkor is megtartjuk a rendezvényt.

 

Várjuk a tiltakozókat, az érdeklődőket szerdán 17 órára a Marcali Európa Parkba a Szabadtéri Színpaddal szemben lévő Zenepavilonnál.

 

Arra kérjük a város lakóit, hogy ne hozzanak magukkal zászlót, jelvényt, feliratot, logót! Ez egy civil kezdeményezés, nem a politikáról szól! Csak egy cél van: mentsük meg a Kórházunkat! Akik eljönnek, azok a részvételükkel fejezzék ki ezt a célt, nincs szükség más jelzésre!

 

Mi lesz a program?

 

17 órakor kezdünk. Egyesületünk elnöke köszönti a jelenlévőket.

 

Öt felszólalót tervezünk. Az elsőt az egyesületünk részéről, aki ismerteti a 2012. év óta történteket. Következik egy környékbeli polgármester, majd egy háromgyermekes Marcali anyuka, az Országyűlési  képviselőnk, végül városunk polgármestere szól a jelenlévőkhöz.

 

Az elnökségünk úgy döntött, hogy a rendező joga és kötelessége a kezdeményezők szándékának tiszteletben tartása. Az pedig –ismét hangsúlyozom− a politikamentesség. Ezért sem tervezünk más megszólásnak lehetőséget adni.

 

Egyesületünk elnöke zárszavában felolvas egy petíciót, amihez kérnénk majd a jelenlévők támogatását. A felhívást természetesen közzétesszük!

 

Köszönöm a tájékoztatást!

 

korhaz20161026 web 525

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.