Fő tartalom átugrása

8. Borforraló Fesztivál

Írta: Marcali Városi Kulturális Központ
Megjelent: 2018. január 17. Szerda, 14:31

23675071 2176761135683307 3343547307367564715 o

Ismét melegen ajánljuk a borokat február 24-én, szombaton a 8. Borforraló Fesztiválon. A februári Borforraló fesztivál amellett, hogy a város egyedi arculatához tartozik, népszerű turisztikai vonzerővel rendelkezik.

 

A fesztiválnak három alappillére van: a városra jellemző borkultúra, gasztronómia és a közösségek megerősítése. A borok forralása a téli időszak jellemzője, számos variációval, ízesítéssel és a mellé illő borkorcsolyák készítésével. A versenyben részt vevő közösségek az azonosságtudatot erősítik a közös kulturális érdeklődés metszetében. Turisztikai vonzereje a Borforraló fesztivál egyediségében rejlik, a határon túli csapatok részvétele pedig a kultúrák közötti párbeszédet is képviseli.

 

A hagyományosan február utolsó szombatjára tervezett rendezvény helyszíne továbbra is a Piac tér. A verseny alatt és után – a fesztivál védjegyévé váló – borforralós kerámiabögréből lehet kóstolgatni a különböző forró italokat. A zsűri borász szakemberekből áll, a Da Bibere zalai Borrend tagjai értékelik a forralt borokat. Nemcsak a finom nedűket lehet kóstolni, hanem az időt is jól töltheti mindenki a kísérő programoknak köszönhetően. Míg a csapatok forralják a boraikat, 13:30 - tól a marcali Bale-Seen zenekar fokozza a versenyhangulatot.

 

15:30 – kor színpadra lép a Fourtissimo zenekar jazzrock formációval. Őket követi 16:30 – tól a Csinibabák Rock'n'Roll Show-ja. 17:30 órakor eredményhirdetés. 18:00 órától az Új Fiesta latin popzenével szórakoztatja a közönséget. A rendezvény idei sztárfellépője 19:00 órától Baby Gaby. A programsorozat retrodiszkóval zárul Stoneface DJ-vel. A fesztivál ideje alatt közreműködik Tóth Tímea műsorvezető.

 

A Kulturális Központ minél előbb várja, a lehetőleg kreatív fantázianevű csapatok jelentkezését. A fontosabb nevezési feltételek: a csapatok minimum 10 liter borral nevezhetnek minden csapatnak nyilatkoznia kell a bor származásáról; a versenyben csak a helyszínen elkészített forralt borral lehet részt venni; a szükséges felszerelést a csapatok saját maguknak biztosítják. A nevezési díjat illetően fontos változás lép életbe idén, ennek részleteiről, illetve a fesztivál programjairól érdeklődni lehet a Kulturális Korzóban személyesen, vagy a 85/510-503-as és 85/510-448-as telefonszámokon.

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb