VÁROSUNK

ovi szakmainap

A Marcali Óvodai Központ intézményvezetőjének szervezésével, szakmai napon vehettek részt a városunk, valamint a közeli települések óvodapedagógusai, óvodáink pedagógiai asszisztensei.

 

 

Elsődleges célja volt a rendezvénynek a Mozgáskotta módszer, valamint a fejlesztés során használandó eszközök megismerése. Magyar Gábortól a módszer megalkotójától olyan információkhoz jutottunk, melyet a gyermekek fejlesztése során alkalmazni tudunk a nevelőmunka során, hiszen a játékos feladatok, a mozgás fejlesztésén túlmutatva, komplex formában hatnak az egész személyiségre.

 

A Nagybajomi Mesevár Óvoda és Bölcsőde Bázisintézményként, már évek óta alkalmazza ezt a módszert. A szakmai napon megosztották velünk tapasztalataikat, kisfilmeken keresztül pedig konkrét helyzeteket elemezve mutatták be az eszközök kínálta fejlesztési lehetőségeket.

 

A fenntartó támogatásával megvásárlásra került, a központnak, az Optimum mozgáskészlet, így a megismert fejlesztési lehetőségeket pedagógiai munkánkba be tudjuk építeni, általa a gyermekek komplex fejlesztését, újabb eszközökkel tudjuk biztosítani.

 

A nap zárásaként Tüskéné Szikora Edit- szolgálatvezető védőnő adott tájékoztatást azzal kapcsolatosan, hogy a védőnőknek milyen feladataik vannak a gyermekek státuszvizsgálata kapcsán. Edit sok olyan törvényre rávilágított, melyek a témával kapcsolatosan fontos tudnivalók az óvodapedagógusok számára. Köszönjük!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.