VÁROSUNK
mtksz-allas

29 eh 0601

2020. május 31-én, Pünkösd vasárnap 10 órakor kezdődött – a koronavírus-járvány tetőzését követően szervezett – második nyilvános istentisztelet, mely az előző alkalomhoz képest már több embert is vonzott.

 

 

A Római Katolikus Egyházközség által továbbra is a járványügyi korlátozások részleges feloldása utáni előírások betartásával (szájmaszk, kézfertőtlenítő használata, biztonságos távolság) tartották meg az ünnepi szabadtéri szentmisét Marcaliban.

 

A változékony időjárás ezúttal is kegyes volt a jelenlévőkhöz, akik csak a mise végén részesültek egy kis égi áldásból, amikor elkezdett esni az eső. Ennek ellenére a hívek mégis a befejezésig kitartottak. Most is a Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplom előtti Boldog II. János Pál pápa tér népesült be közel 200 hívővel. Közülük többen is az autókban ülve, a Hősök terén lévő parkolóból vettek részt az istentiszteleten, melyet a szervezők újból kihangosítottak.

 

Az ünnepi szentmisét Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános celebrálta. Szentbeszédében a Szentlélek eljövetelének napjáról és annak jelentőségéről beszélt a megjelenteknek. Kihangsúlyozta, hogy a Lélek az örömöt és a békét hirdeti, illetve hozza el a világba. Ezen kívül növeli a hitet és az örök élet lehetőségét ajándékozza mindenkinek. Kiemelte, hogy a pünkösdi Szentlélek mindenki számára lelki megújulást hozhat, ha követi a tanítást.

 

A szentmisén Balogh Bálint kántor, a Fény Gyermekei Zenekar és Kozma Krisztián Kazinczy-díjas versmondó működött közre, aki Juhász Gyula: Trianon című versével emlékeztetett a közelgő békediktátum aláírásának 100. évfordulójára.

 

A végén Iván atya újból köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik a szabadtéri istentisztelet lebonyolításában közreműködtek. A területhasználathoz szükséges engedélyt ezúttal is az önkormányzat adott, a rendezvény biztosítását pedig a Marcali Polgárőrség látta el.

 

A híveket pedig megkérdezte, akik elfogadták, hogy a következő vasárnap már a Boldog Gizella templomban is legyen végre – hosszú kihagyást követően – szentmise.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.