VÁROSUNK

varoshaza 2

Több hónap elteltével újra volt ma délután testületi ülés. 12 napirendet tárgyalt a Képviselő-testület. Kőrösi András, Jogi és Ügyrendi Bizottság elnöke előterjesztését a helyi önkormányzati képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségéről a testület egyhangúan elfogadta.

 

 

Második napirendi pontként Dr. Sütő László, polgármester adott tájékoztatást a veszélyhelyzet ideje alatti polgármesteri tevékenységről. Az előterjesztés itt letölthető! A képviselők elfogadták a beszámolót.

 

Elfogadták a Képviselő-testület 2021. évi II. féléves munkatervét, a polgármester szabadságának ütemezését, valamint cafetéria-juttatását.

 

Kiírták a Marcali Művelődési Központ igazgatói beosztására hirdetendő pályázatot. Elfogadták Múzeum Alapítvány emlékmű állítási kérelmét a bizei őslakosság emlékére.

 

Előterjesztést fogadott el a Képviselő-testület a Marcali Római Katolikus Egyházközség által Szent II. János Pál pápát ábrázoló szobor felállításáról. A szobor terv itt letölthető!

 

Bereczk Balázs, alpolgármester előterjesztést adott elő a Fenntartható Városfejlesztési Stratégia megvalósításáról. A Képviselő-testület egyhangúan támogatta, hogy Marcali Várost jelölje ki a Somogy Megyei Önkormányzat, Kaposvárhoz hasonlóan az önálló pályáztatásra alkalmas települések közé. Mert többek között a 2013- 2020 közötti időszakban minden pályázatát sikeresen megvalósította a Marcali Önkormányzat.

 

A Képviselő-testület hozzájárult (egy nem, egy tartózkodás mellett) a város közvilágításának teljes átépítéséhez szükséges pénzügyi konstrukcióhoz.

 

Boronkai városrészben található Csapás utca felújításának támogatására a Marcali Agro Kft., valamint az AGRO–SCHOTT Kft. 2+3 Mft -ot ajánlott fel. A Város köszönettel elfogadta és kiegészítette 7 Mft.- al ebből az összegből elkészül az út hamarosan.

 

Az egyebekben szinte minden képviselő felvetett kéréseket, javaslatokat. Az adást a Tavi TV rögzítette, náluk visszanézhető!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.