VÁROSUNK

aldi2

Tudomásom szerint a képen látható átalakítás, a marcali ALDI és a ROSSMANN közötti épületrészen, az egy a már meglévő ALDI üzlethez „kapcsolódik”. Na nem fizikailag, hanem az árukészlet és irányítás szempontjából. (Amit a cikkben leírok az nem az ALDI hivatalos közlésén alapszik!)

 

 

Amikor az ALDI városunkban megvásárolta az üresen álló Gombavölgyi üzletközpontot, szándékai szerint egybe építette volna a három épület részt. Magyarországon ma is érvényben van az un. „pláza törvény” miszerint 400 négyzetméter feletti eladótérrel rendelkező üzlet megnyitásához engedély kell.

 

Miután a szükséges engedélyt nem kapta meg az ALDI, kiadta a ROSSMANN -nak a kisebb üzletrészt, (sokak örömére!). A két üzletet összekötő épületrész hasznosítására újabb engedélyt kért, amit elutasítottak, majd a bíróság is az engedélyezésben illetékes Debreceni Kormányhivatalnak adott igazat.

 

Az áruház „kiutat keresett” a szűkös eladóterének növelésére. És most körvonalazódik a megoldás kivitelezése. Létesítenek egy másik ALDI üzletet a meglévő mellett, ami törvényileg nincs kapcsolatban egymással. Nem lehet átmenni az egyik üzletből a másikba, csak akkor ha egy új vásárlást kezd a vevő.  A cég megosztja a két üzlet között a kínálatát – tudomásom szerint az új üzletbe kerülnek a nem élelmiszeripari termékek -, önálló pénztár(rak) üzemeltetésével végzi a tevékenységét. Jogilag, mint egy önálló 400 négyzetméternél kisebb – nem engedélyköteles – kereskedelmi egység. Az már a cég „magánügye”, hogy a két önálló egység, egymás között miként osztja meg a munkát.

 

Mi vásárlók, amikor megvettük a napi cikkeket és fizetünk az egyik boltban, ha egyebekre van szükségünk, akkor átsétálunk a másikba körülnézni, vásárolni.

 

Az előrehaladott kivitelezést látva, feltételezésem szerint a karácsonyi nagy roham idején már így fog üzemelni az ALDI Marcaliban.

 

Írásom végén megismétlem, hogy az általam leírtak, nem az ALDI hivatalos közlésén alapszanak, a hír forrása viszont számomra meggyőzően hiteles.

 

Kép: Szován-Kutor Györgyi

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.