VÁROSUNK

DSC07249

Marcali testvértelepüléséről, Maroshévízről (Toplita) fogadott vendégeket a múlt héten Marcali Város Önkormányzata. A maroshévízi önkormányzat alpolgármesterét, Bodor Attilát és a maroshévízi önkormányzati hivatal tisztviselőit pénteken délelőtt fogadta Dr. Sütő László polgármester úr és Pápainé dr. Káplár Orsolya Csilla aljegyző asszony.

 

 

A két önkormányzat 1990-ben kötött testvértelepülési megállapodást, és a városok közötti kapcsolat azóta is töretlen. Ezúttal a maroshévízi Kemény János Elméleti Líceum néptáncosai és a Flori Toplitene énekkar látogattak el városunkba, a fiatalok a Marcali Hidas Frigyes Alapfokú Művészeti Iskola Néptánc tanszakjának évvégi bemutató rendezvényén léptek fel, de itt tartózkodásuk alatt betekintést nyerhettek a 3D nyomtatás, lézergravírozás technikájába is, és kipróbálhatták a Berzsenyi Dániel Városi Könyvtár VR-eszközeit.

 

A program során vendégeink megismerkedhettek Marcalival, ellátogattak a Marcali Fürdőbe és a keszthelyi Festetics-kastélyba.

 

A program a Testvértelepülési programok és együttműködések 2021. pályázat jóvoltából, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával valósult meg.

 

megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.